Sale konferencyjne – czym sugerować się podczas ich wyboru?

Wybór sali konferencyjnej nie jest zadaniem łatwym. Co prawda, w dzisiejszych czasach istnieje wiele obiektów, które oferują nam wynajem takich sal, ale nie czyni to wcale zadania mniej odpowiedzialnym. Dlatego też podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę poszukując sali, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Dostateczna ilość miejsca i wygoda uczestników wydarzenia

Wybierając salę konferencyjną warto oszacować jakiej liczby uczestników wydarzenia się spodziewamy i na tej podstawie poszukiwać sali, która będzie w stanie ich pomieścić. Zarówno wybór zbyt małej, jak i zbyt przestronnej sali konferencyjnej nie jest dobrym pomysłem. W pierwszym przypadku uczestnicy wydarzenia będą czuli się niekomfortowo, w drugim zaś trudno będzie skupić im się na tym co najważniejsze. Co więcej, puste miejsca stworzą wrażenie, że konferencja lub szkolenie nie cieszy się wcale zainteresowaniem. Sprawdźmy również wygodę miejsc siedzących znajdujących się na sali konferencyjnej. Powinny dawać uczestnikom wydarzenia nie tylko odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, ale również nie być umiejscowione zbyt ciasno.

Nowoczesny sprzęt ułatwiający prowadzenie prezentacji

Kolejnym, niezwykle ważnym elementem jest sprzęt w jaki wyposażony jest sala konferencyjna. Aby prowadzenie prelekcji, prezentacji czy szkoleń było możliwe nie może na niej zabraknąć ekranu, projektora, laserowych wskaźników oraz flipcharta. Bardzo dobrze, jeśli sala wyposażona jest również w szybki, bezprzewodowy internet.

Dobra akustyka, wentylacja i oświetlenie

Wspominaliśmy już, że komfort uczestników wydarzenia ma ogromne znaczenie. Warto jednak mieć świadomość, że składa się na niego nie tylko wygodne miejsce do siedzenia czy dostateczna liczba przestrzeni. Równie ważna jest bowiem akustyka lub dobre nagłośnienie, które pozwoli uczestnikom słyszeć wszystko, co dzieje się na scenie. Znaczenie ma również oświetlenie, które powinno być maksymalnie zbliżone do światła dziennego. Udowodniono bowiem, że tylko takie oświetlenie nie męczy wzroku. Ważna jest również wentylacja oraz klimatyzacja. Bez niej, w największej nawet sali prędzej czy później panować będzie zaduch obniżający koncentrację oraz poczucie komfortu uczestników wydarzenia.

Sale szkoleniowe – Usługi dodatkowe

Wybierając salę konferencyjną warto również sprawdzić czy obiekt, którym jesteśmy zainteresowani oferuje dodatkowe usługi takie jak zaprowadzenie uczestników na miejsce wydarzenia, obsługę szatni, bufet lub catering. Teoretycznie nie są to niezbędne w organizacji eventu aspekty, niemniej jednak profesjonalna obsługa podczas wydarzenie pozytywnie wpływa zarówno na to jak odebrane zostanie nasze wydarzenie, jak i na opinię uczestników. Dlatego też upewnij się na co możesz liczyć.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe aspekty z pewnością znajdziemy salę konferencyjną, która spełni nasze wymagania i pomoże nam w organizacji wydarzenia na wysokim poziomie. Na szczęście, obiektów, które spełniają wszystkie te wytyczne pojawia się obecnie coraz więcej – ich znalezienie nie powinno więc stanowić żadnego problemu. Dobrym przykładem takiej sali jest Sala Szkoleniowa we Wrocławiu Symposio.

Be the first to comment on "Sale konferencyjne – czym sugerować się podczas ich wyboru?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.