RUNBIKE – Rowerki bez pedałów – czy kupić?

Od bardzo dawna dzieci oszałamiało chyże przemieszczanie się z miejsca, na miejsce. Prawdopodobnie sami przywołujemy w pamięci, gdy zdobyliśmy swój pierwszy rowerek dla dziecka i z niepokojem, pełni ekscytacji czekaliśmy na przejażdżkę na nim. Wówczas jeszcze nie było rowerków, które nie posiadały napędu z przekładnią łańcuchową, a przemieszczanie się na nich opierało by się o odpychanie nóżkami od podłoża.

My na pewno mieliśmy wspaniałą zabawę z jazdy, ale dorośli w wielu przypadkach mieli nie lada jaki trening, gdy biegali za nami trzymając za uchwyt który był osadzony za siodełkiem. Inną alternatywą było założenie poprzecznych kółeczek przy tylnym kółku. Nieraz jednak takie rozwiązania pokutowały większą ilością czasu potrzebnego na przyswojenie złapania stabilności na rowerku prze malucha. Tak było do momentu gdy wyprodukowano Runbike, – rowerek bez pedałów. Te nowe rowerki dziecięce umożliwiają dziecku na autonomiczne przenoszenie się tym wehikułem przy wykorzystaniu nóżek, gdy odpycha się od podłogi za jednym zamachem chwytając równowagę bez udziału osób trzecich. Cóż za spokój dla rodziców, którzy teraz mogą spokojnie śledzić malucha, bez śmigania za nim. Współcześnie często można widzieć na chodnikach, w ogrodach i alejkach osiedlowych rowerki dziecięceznanych producentów, którzy wyspecjalizowali się w ich produkowaniu. Te najlepsze, a co za tym idzie i mające wyższą cenę, mają pompowane i ułożyskowane koła, trwałą metalową ramę, która jest pokryta lakierami najwyższej jakości spełniającymi wymagania dla wyrobów używanych przez dzieci. Nadmienić tu trzeba o wiodących producentach, którzy robią rowerki bez pedałów: Ferbedo, Kettler.

Rowerek biegowy FERBEDO

Rowerek biegowy FERBEDO Aby jednakże dziecko było w pełni bezpieczne, powinniśmy je zaopatrzyć w specjalny kask, który zabezpieczy go przed urazem w wypadku zachwiania równowagi i „przewrotki”. Gdy wybieramy kask nie należy sugerować się małą ceną i nabywać dziecku tylko taniej imitacji, która nie ochroni należycie główki dziecka.

Ta ochrona powinna bez żadnych wątpliwości dać nam bezsporną pewność, że dziecko jest bezpieczne, gdy na własną rękę wsiada na rowerek biegowy. Nabywajmy więc kask rowerowy znanych producentów, którzy nie obawiają się oznaczać je własną nazwą marki, np: AUTHOR, BIG, MET, zamiast zdobywać tanie „kasko podobne” wyroby ze wschodu w cenie kilkanaście złotych.