Ruiny zamków na Mazurach

Oczywiście główną atrakcją Mazur i głównym powodem, dla którego Mazury są odwiedzane co roku przez ponad milion (!) turystów nie tylko polskich, ale i zagranicznych, jest fakt, że znajduje się na Mazurach aż tak wiele (ponad cztery tysiące!) jezior i łączących je ze sobą kanałów.

Jeziora i kanały to jednak nie jedyne powody, dla których nasza piękna, mazurska kraina jest warta odwiedzenia i – odwiedzana tak licznie i tak chętnie.

Na ogromną popularność, jaką cieszą się od wielu lat nasze piękne Mazury, składa się jeszcze wiele innych czynników, takich jak między innymi: czyste, świeże powietrze (jakie trudno znaleźć w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce), dzika, piękna, dziewicza mazurska przyroda (w tym: wiele parków, puszcz i rezerwatów zarówno przyrody ożywionej, jak i nieożywionej), a także – bardzo wiele różnorakich zabytków (wiele zamków i ruin zamków krzyżackich, dworki i pałace, klasztory, kościoły i cerkwie, a nawet… legendarna kwatera Hitlera ? Wilczy Szaniec…).

Niedawno (w 2009 roku) powstał nawet Park Zabytków Warmii i Mazur.

Mazury są więc niespotykaną gratką i atrakcją nie tylko dla kajakarzy i żeglarzy, ale także dla miłośników historii i wszystkich tych, którzy chcą poznać wyjątkową historię wielokulturowych Mazur. Wyjątkową atrakcję stanowią przede wszystkim znajdujące się na Mazurach ruiny średniowiecznych krzyżackich zamków. Znajdują się one między innymi w takich miejscowościach jak: Ełk, Garbno, Jegławki, Pisz czy Okartowo. Stanowią one wyjątkową atrakcję dla wszystkich turystów, a zwłaszcza dla tych, którzy są zainteresowani historią.

Be the first to comment on "Ruiny zamków na Mazurach"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.