Rodziny zastępcze dla dzieci.

Organizacja rodzin zastępczych dla dzieci jest zadaniem odpowiedzialnym i niełatwym. Instytucje, które się tym zajmują skupiają osoby o wykształceniu  psychologicznym i pedagogicznym. Dzieci pozbawione rodziców najczęściej przebywają w domach dziecka, gdzie nie otrzymują wystarczającej ilości miłości, czułości i troski.

Tzw. rrganizowanie rodzin dla dzieci jest zadaniem priorytetowym takich placówek. W każdym  domu dziecka znajduje się przynajmniej jedna osoba, której jedynym zajęciem jest organizowanie rodzin dla dzieci.

Osoba taka zajmuje się wyszukiwaniem i selekcją kandydatów na rodziców zastępczych. Tworzenie nowych rodzin dla dzieci odbywa się w kilku etapach, co pozwala na dokładną selekcję potencjalnych rodziców zastępczych. Pierwszy etap to rozmowa z psychologiem, następnie wizytacja w domu, mająca na celu sprawdzenie warunków mieszkaniowych kandydatów, a wreszcie stopniowe zapoznawanie się z dzieckiem.

Żeby rodzina w ogóle była brana pod uwagę jako rodzina zastępcza musi spełniać szereg określonych warunków. Rząd w ramach polityki rodzinnej zwiększa dotacje na organizowanie rodzin dla dzieci, co daje nadzieję, że kolejna sieroty będą znajdować nowe kochające domy pełne rodzinnego ciepła.

1 Comment on "Rodziny zastępcze dla dzieci."

  1. Tak, zwiększa dotacje i odbiera częsci rodzin prawo do pisadania takiej rodziny zastępczej z głupich powodów. Samotna kobieta nie ma szans – a kto wie, czy taka nie byłaby najlepszą matką

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.