Roboty są wśród nas

Czym by było dzisiejsze życie, gdyby nie roboty? To pytanie zadaje sobie pewnie każda osoba, która w swoim życiu doświadczyła, w jakikolwiek sposób, jak bardzo te urządzenia mogą być pomocne dla ludzi. Począwszy od robotów, które mogą być pomocne w domu, czyli tzw. roboty sprzątające, aż do zaawansowanych robotów, które wykorzystywane są w wielkich fabrykach, przy produkcji.

Jeżeli chodzi o te pierwsze, to możemy wymieć m.in. roboty pełniące rolę odkurzacza.

Kilka lat temu na rynku pojawiły się również inteligentne roboty imitujące zabawki, np. psa, roboty interaktywne takie, jak pluszowy Furby. Dla tego typu robotów organizowane są również zwyczajne konkursy. Roboty rywalizują, niczym ludzie, w walce wręcz a nawet w piłkę nożną. Roboty używane są również w służbie prawa. Przykładem tego jest np. robot zajmujący się rozbrajaniem bomb. W przemyśle wykorzystywane są z kolei roboty przemysłowe, mające postać mechanicznego ramienia. Przykładem takiego robota jest robot przemysłowy do technologii IML produkowany przez firmę TMA, zajmującą się automatyką.

Roboty tego typu, z dziedziny automation, wykorzystywane są do procesu wykonywania etykiet do pojemników i pokrywek, które są wtapiane technologią IML. Inne roboty przemysłowe to roboty, które wykorzystywane są w fabrykach do produkcji np. samochodów. Wykonują bardzo skomplikowane elementy, wymagające niezwykłej precyzji, bez udziału człowieka, który jedynie koordynuje ich pracę.

Be the first to comment on "Roboty są wśród nas"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.