Renowacja umeblowania

Remont mieszkania kojarzy się głównie z odświeżeniem ścian i nałożeniem ciekawego koloru, zmianą ułożenia mebli i sprzętów, a czasami też z dokupieniem nowych urządzeń. Niewiele osób myśli o tym, że to meble są podstawową wizytówką pokoju, dlatego warto przywrócić pierwotny wygląd szafy, czy komody.

umeblowanieTrudno wyobrazić sobie przechowywanie odzieży i ręczników bez pojemnej szafy, trzymanie ważnych dokumentów bez biurka, czy schowanie garnków i drobnych sprzętów bez zestawu mebli kuchennych. W związku z codziennym użytkowaniem szafek i mebli naturalną koleją rzeczy jest konieczność wymiany zawiasów, czy wyczyszczenia frontów meblowych.

Często też prowadnice zaczynają się zacinać, a gałki meblowe trzeba lepiej dokręcić. Nie trzeba od razu wymieniać całego umeblowania, aby przywrócić mechanizmom meblowym prawidłowe działanie, a kolorystykę i wzornictwo dopasować do aktualnej mody. Zwykle wystarczy zakup drobnych akcesoriów, czy wymiana zewnętrznej okleiny i dekoracji, aby uzyskać nowy wygląd mebli.

Okucia budowlane wymagają wymiany, nawet jeśli gołym okiem nie widać uszczerbków zewnętrznych, ponieważ upływ czasu powoduje, że pewne mechanizmy luzują się. A tylko ich poprawne funkcjonowanie gwarantuje wygodę w codziennym użytkowaniu mebli.

Niejeden producent klamek oferuje chociażby klamki do drzwiczek w rozmaitych kolorach, wykonane z plastiku, czy z mosiądzu, które z łatwością dopasować do aranżacji naszego wnętrza.

Co więcej są one dostępne w wielu ciekawych wzorach, dzięki czemu pozornie niewielki element może nadać meblom nowego wyglądu. Barwne uchwyty meblowe z bajkowymi elementami doskonale nadają się do pokoju dziecinnego, klasyczne gałki drewniane najlepiej pasują do sypialnianej szafy, natomiast ciężkie mosiężne klamki zwykle montuje się w przedpokoju. Czasami wystarczy zmienić niewielkie akcesoria meblowe, aby uzyskać designerski wygląd mebli.

Można też wypróbować domowych metod na renowację mebli i podjąć się ich polakierowania specjalnym lakierem do drewna, oczywiście po wcześniejszym wyczyszczeniu powierzchni papierem ściernym. Bardziej ostrożni mogą po prostu kupić nową okleinę do mebli w ulubionym wzorze, a tym samym stworzyć wrażenie całkowicie nowych mebli. Sklepy oferują folie samoprzylepne, a także kolorowe naklejki, mocowane za pomocą wody albo kleju. Zazwyczaj bywa tak, że najwięcej problemów przysparzają liczne szuflady chyba, że zdecydujemy się na zmianę tylko ich zewnętrznego frontu.

Decydując się na zmianę kolorów mebli można pozostawić dotychczasowe drobne akcesoria meblowe, jeśli nie są wysłużone, ponieważ na pierwszy rzut oka da się zauważyć nowy wygląd mebli.

Nie wolno więc obawiać się gruntownej renowacji i porządnego wyczyszczenia sypialnianej szafy, czy wyblakłych szafek kuchennych, ponieważ w efekcie zyskamy zupełnie nowe meble w ciekawym stylu. Każdy znany na rynku producent klamek oferuje olbrzymi wybór tych produktów.

Be the first to comment on "Renowacja umeblowania"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.