Redagowanie ogłoszenia sprzedaży nieruchomości

Od roku 2009, w związku między innymi z kryzysem światowym i pęknięciu tak zwanej bańki spekulacyjnej w USA, nastąpiło znaczne spowolnienie w dziedzinie obrotu nieruchomościami na całym prawie świecie ? ten problem nie ominął również naszego kraju. Znacznie słabiej niż jeszcze na początku lat 2000 sprzedają się wszystkie praktycznie rodzaje nieruchomości, poczynając od mieszkań, poprzez domy jednorodzinne, aż do działek wszelkiego rodzaju, w tym budowlanych, rekreacyjnych i rolnych.

Taka sytuacja spowodowała z kolei z jednej strony ogromne nagromadzenie na naszym rynku ofert poszczególnych nieruchomości, z drugiej zaś strony ciągłe obniżanie się cen, co jest zrozumiałe w sytuacji znacznej przewagi podaży nad popytem.

Co więc mają robić osoby, właściciele nieruchomości, którzy zamierzają je sprzedać, w jaki sposób maja redagować ogłoszenia nieruchomości, by przebić się ze swoja ofertą na czoło i zainteresować nią jak najszersze grono potencjalnych kupców?

Na pewno należy jak najszerzej zamieszczać ogłoszenia dotyczące przedmiotowej oferty, kolejna kwestia to odpowiednie zredagowanie oferty, aby zachęciła ona potencjalnych klientów, a nie działała odstraszająco. Takie ogłoszenia nieruchomości powinny mieć dołączone zdjęcia, jeśli na danym portalu istnieje tylko taka możliwość ? to w pierwszej kolejności atrakcyjne zdjęcie zwraca właśnie uwagę potencjalnego klienta, dopiero potem następuje sprawdzenie treści ogłoszenia.

Kolejna ważna kwestia to umiejętnie dobrana treść ogłoszenia, powinny być w opisie nieruchomości bardzo mocno eksponowane wszystkie najważniejsze walory nieruchomości. Nie można jednak przemilczeć jej wad, tylko nie powinny one być eksponowane na pierwszym miejscu.

Istotne jest podanie ceny nieruchomości, bowiem wiele osób, nie widząc ceny, nie zajmuje się dalej danym ogłoszeniem ? można też podkreślić, że cena podlega negocjacji, co też działa zachęcająco. Jeśli mamy do sprzedania dom lub działkę, warto jest troszkę napisać też o walorach najbliższej okolicy, oczywiście wybieramy te najbardziej atrakcyjne aspekty.

Be the first to comment on "Redagowanie ogłoszenia sprzedaży nieruchomości"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.