Ręcznie formowana cegła zamiast masowego wyrobu

Od przynajmniej paru wnętrzarskich sezonów zauważa się, że cegła jako materiał do atrakcyjnego wykończenia wnętrz staje się coraz bardziej popularna. Jeszcze do niedawna wykorzystywało się ją typowo do budownictwa nieruchomości, ale od dłuższego czasu jej popularność we wnętrzach rośnie i zaskakuje! Niepowtarzalne walory i właściwości cegły oraz jej nietuzinkowy wygląd sprawiają, że doceniana jest dziś zarówno przez wybrednego klienta, który chce ciekawe zaprojektować dom, jak i przez architektów oraz projektantów.

Cegła formowana ręcznie, czyli z dala od masowej produkcji

Wszechobecna automatyzacja produkcji, szczególnie w sektorze budownictwa staje się dla wielu osób znakiem nijakości, tożsamości i wciąż tego samego, nudnego wydania. Bez dwóch zdań w temacie ceglanych wykończeń do wnętrz, szukamy dla siebie oryginalności i niepowtarzalności, czegoś czego nie mają wszyscy wokół i o czym wiemy, że zostało wykonane ręcznie. Dokładnie to samo dotyczy cegły formowanej przez rzemieślników.

Taka ręcznie robiona cegła jest wprost rozchwytywana przez klientów bardzo wymagających, oczekujących lepszej jakości i większej precyzji, ale i klasy produkcyjnej, której wyroby sto procent maszynowe, zwyczajnie nie posiadają.

W tradycyjnych i działających od dziesiątek lat manufakturach wytwarzania ręcznego, znaleźć można cegłę, która całkowicie od A do Z została wykonana ręcznie. Takie wyroby cieszą się największym uznaniem i mają dzisiaj rzesze klientów. Wzbudzają zachwyt, radość ale i poczucie posiadania czegoś naprawdę unikatowego.