Przeprowadzka do miasta

Zamierzam zmienić miejsce swojego zamieszkania i wprowadzić się do Krakowa. Jestem na etapie poszukiwań małego mieszkania w Internecie, i większych biurach nieruchomości, chociaż chętnie zaoszczędzę na prowizji dla biura. Dlatego zależy mi też, aby podziałać na własną rękę i samemu znaleźć deweloperów oferujących mieszkania w Krakowie.

Poszukiwania zawężam do kilku dzielnic Krakowa, które mnie interesują, chociaż na topografii tego miasta się nie znam to wiem, o kilku dzielnicach, które mnie na pewno nie interesują.

Będą to dzielnice nie w samym centrum, ale dość blisko np. Krowodrza,  Prądnik Czerwony, Grzegórzki lub Kazimierz. Aby wyszukać coś ciekawego w internecie wpisuje w wyszukiwarkach najczęściej hasła: nieruchomości Kraków, nowe mieszkania Kraków itp.

Wybierać jest w czym, więc staram się jeszcze bardziej zawęzić poszukiwania, określam ilość pokoi i staram się ustalić górną granicę cenową. Mimo wyskakiwania setek haseł: nieruchomości Kraków, deweloper Kraków poszukiwanie nie jest łatwe. Postanawiam więc skorzystać z pomocy agenta nieruchomości, mimo, że na początku bardzo się przed tym broniłam, firmy z nieruchomościami oferują kompleksową pomoc w zakresie prawnym, więc wydaje mi się to dużym plusem. Na pomoc mogą również liczyć osoby, które chcą lub zmuszone są wziąć kredyt hipoteczny, po podsumowaniu czasem warto skorzystać z pomocy firm pośredniczących a na pewno warto jeżeli wiemy, że nas na to stać i zaoszczędzimy wiele kłopotów przy załatwianiu wszystkiego. Wynagrodzenie dla biura czy agenta można sobie łatwo wytłumaczyć, po prostu płacimy za doświadczenie. Dzięki temu mamy spokój w kwestii formalnej i finansowej.

W Krakowie jest chyba kilkadziesiąt biur nieruchomości i wszystkie mają po kilkadziesiąt ofert więc jest w czym wybierać. Mieszkań na rynku pierwotnym, ani wtórnym nie brakuje.