Przegląd kurtek narciarskich

Zima za oknami coraz bardziej się rozkręca, z każdym dniem przybywa białego puchu na zewnątrz. Dla wielu osób jest to czas większej aktywności sportowej ale jak się do niej przygotować aby nie zakończyło się to przeziębieniem.

Podstawą jest odpowiednia kurtka zimowa która powinna nam zapewnić wysoki komfort i niekrępowanie ruchów a jednocześnie zapewnić naszemu organizmowi odpowiednią wentylację i regulację temperatury ciała. Na rynku istnieje wielu producentów oferujących kurtki narciarskie w tym artykule przyjrzymy się kilku ciekawym modelom.

Pierwszym modelem który chciałem Wam przedstawić to kurtka Alert.  Kurtka ta ma optymalną cenę i doskonałą jakość potwierdzoną dożywotnią gwarancją. Posiada bardzo wysokie parametry oddychalności i wodoodporności (10000) które maksymalizują komfort użytkowania. Dodatkowym atutem kurtki są laminowane szwy, które zabezpieczają przed wniknięciem wody. Kurtka posiada odpinany pas śnieżny, doskonale chroniący przed wiatrem i przedostaniem się śniegu pod kurtkę. Złożony system kieszeni sprawia, że odzież jest bardzo poręczna. Wnętrze kurtki kryje kieszeń wewnętrzna, ze specjalnym wyjściem na słuchawki. Produkt ten przeznaczony dla osób aktywnych, uprawiających sporty zimowe: narty, snowboard, turystyka górska, trekking, outdoor.

Kolejnym ciekawym modelem jest kurtka narciarska Skido firmy Campus. Posiada ona  anatomiczny kształt oraz funkcjonalny system regulacji umożliwiający optymalne dopasowanie odzieży do sylwetki oraz panujących warunków atmosferycznych. Membrana Vaportex, laminowane szwy, wodoodporny zamek, elastyczne mankiety oraz kaptur z daszkiem, gardą i regulacją 3D umożliwiają skuteczną ochronę przed wiatrem, deszczem i śniegiem. Dzięki tym cechom męska kurtka narciarska Skido Campus ma dobrą opinię wśród użytkowników. Elementy odblaskowe poprawiają widoczność użytkownika, zaś system RECCO umożliwia szybkie znalezienie w przypadku przysypania lawiną. Dodatkowo efektywny system kieszeni, w którego skład wchodzą tradycyjne kieszenie zewnętrzne, kieszeń na gogle oraz wewnętrzna kieszeń sucha umożliwiają poręczne rozlokowanie niezbędnych akcesoriów. Produkt ten przeznaczony dla osób aktywnych, uprawiających sporty zimowe: narty, snowboard, turystyka górska, trekking, outdoor.

Ostatnim z ciekawych modeli Healy Powertex firmy Salewa. To kurtka wielofunkcyjna. Bardzo lekka wykonana z materiału Powertex Stretch dla optymalnej ochrony w górach.  Posiada dwie przednie kieszenie na zamek, jedną kieszeń na rękawie. Dodatkowo posiada odpinany kaptur oraz regulację rękawów i krawędzi.

Jak więc widzimy bardzo szeroki jest wachlarz kurtek zimowych. Przy wyborze należy przejrzeć się kilku producentów i wybrać tą kurtkę w której będziemy się najlepiej czuć.

 

1 Comment on "Przegląd kurtek narciarskich"

  1. Fajnie napisane:) Ja jeszcze tak zimową porą podrzucę namiar na rękawiczki zimowe – na nartach do kurtki obowiązkowe!

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.