Przedłużenie domeny ? na czym polega?

Według ogólnie przyjętych i potwierdzonych prawnie zasad funkcjonowania rynku domenowego, każdy oficjalny partner rejestratora i jednostki zarządzającej daną domeną najwyższego poziomu, może udostępniać swoim klientom adresy w tejże domenie na okres przynajmniej roku ? może on być oczywiście dłuższy. Zasada jest tutaj jednak prosta ? po upływie tego okresu, domena internetowa wygasa i osoba, która ją wykupiła, nie jest już dalej jej prawnym właścicielem.

Oczywiście wygasające domeny nie przynoszą żadnego zysku firmom hostingowym, zależy im więc na tym, aby klient umowę z nimi przedłużył i wykupił domenę na kolejny rok, czy też dłuższy okres czasu. Informuje go więc, że istnieje możliwość taka jak odnowienie domen. Przed upływem podpisanej umowy, spisywana jest po prostu nowa, która sprawia, że okres jej posiadania zostaje z automatu i płynnie przedłużony, dzięki czemu ani na chwilę nie jest dezaktywowana. Oczywiście przedłużenie domen wiąże się z koniecznością poniesienia opłat, które są zazwyczaj nawet kilkunastokrotnie wyższe niż sama rejestracja domeny.

Czemu tak się dzieje? Hostingodawcy zdają sobie bowiem doskonale sprawę, że większość osób, zakładając stronę swojej firmy, internetową wizytówkę, czy też portal, na którym chcą czerpać zyski, z całą pewnością przedłuży czas aktywności swoich adresów. Z tego też powodu mogą windować ceny przedłużeń do góry. Co więcej, proponując bardzo niskie koszty rejestracji domeny, bez podania kosztów jej przedłużenia, zdobywają ogromną liczbę użytkowników, którzy są po prostu nieświadomi takowych praktyk.

Przy wyborze firmy hostingowej powinieneś więc zwrócić uwagę nie tylko na to, czy posiada stabilne serwery, ale także na to jakie posiada podejście do potencjalnego klienta oraz jak go traktuje. Hostingodawca stosujący nieuczciwe praktyki i wykorzystujący niewiedzę konsumenta, z pewnością nie jest godny zaufania i lepiej zrezygnować z jego usług.

Be the first to comment on "Przedłużenie domeny ? na czym polega?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.