Property Management:zarządzanie nieruchomościami

Obecnie trudno znaleźć firmę, która nie wykorzystywałaby rozwiązań informatycznych. W niektórych przypadkach są to standardowe pakiety biurowe, w innych ? specjalistyczne systemy ERP, które obsługują wiele obszarów przedsiębiorstwa. W tym drugim obszarze odnotowuje się ciągły wzrost.

Firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie systemów do zarządzania, ponieważ w znacznym stopniu wpływają one na efektywność i rozwój przedsiębiorstwa. W nawiązaniu do tytułu, w artykule poświęcono szczególną uwagę branży nieruchomości i dedykowanym jej rozwiązaniom IT. Zarządzanie obiektami nie ogranicza się już wyłącznie do administracji i obsługi serwisowej. Przekształciło się w Facility Management.

W Facility Management szczególną rolę zaczął odgrywać klient i jego potrzeby. By sprostać jego wymaganiom i zapewnić najwyższą jakość obsługi, stosuje się oprogramowanie do zarządzania.

Zastosowanie Property Management w celu zwiększenia satysfakcji klienta

Rozwiązaniem proponowanym branży nieruchomości przez światowego lidera w tej dziedzinie, firmę SAP, jest system SAP Business One.  To oprogramowanie do zarządzania cechuje się dużą elastycznością. SAP Business One składa się z modułów, co pozwala na optymalne dostosowanie systemu ERP do potrzeb przedsiębiorstwa. Jednym z takich modułów jest właśnie Property Management ? Program Nieruchomości. Zaprojektowany został przy współpracy z przedsiębiorcami specjalizującymi się w gospodarowaniu obiektami, co pozwoliło na trafną identyfikację potrzeb branży i zaproponowanie odpowiednich rozwiązań. Property Management ? Program Nieruchomości posiada takie funkcjonalności, jak:

–  analiza przychodów i kosztów lokalu,

– windykacja należności od najemców,

– obsługa zgłoszeń serwisowych,

– zgłoszenia awarii przez Internet ? HelpDesk,

– automatyczne generowanie faktur czynszowych,

– ewidencja umów najmu.

System SAP Business One Property Management dedykowany branży nieruchomości ułatwi zarządzanie obiektem i usprawni komunikację z najemcami. Korzystanie z systemu ERP jest możliwe za pośrednictwem przeglądarki internetowej i na urządzeniach mobilnych.

Partner SAP ? pełen profesjonalizm przy wdrażaniu oprogramowania dla firm 

Decydując się na implementację systemu ERP w przedsiębiorstwie, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej firmy wdrożeniowej. Godną uwagi propozycją jest oferta firmy SUPREMIS, pierwszego Złotego Partnera SAP w Polsce. SUPREMIS posiada duże doświadczenie we współpracy z przedsiębiorstwami w zakresie systemów dla firm, dzięki czemu zapewni fachowe doradztwo i usługi wdrożeniowe.

Be the first to comment on "Property Management:zarządzanie nieruchomościami"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.