Projekty domów typu dworek

Branża budowlana zawiera mnóstwo firm posiadających w swojej ofercie gotowe projekty domów różnych typów. Istniejący wybór jest tak duży, że nie rzadko potencjalna osoba zainteresowana tego typu usługami, ma problemy z podjęciem stosownej decyzji. Poniżej znajduje się odrobina informacji na temat projektów które mamy nadzieję, że pomogą w wyborze tego właściwego.

Projekty domów typu dworek opierają się na stylistyce architektury dworkowej, której styl określany mianem stylu narodowego. Natchnienie były czerpane w dużej mierze ze sztuki ludowej.
Obecnie także współcześni architekci chętnie czerpią inspiracje z tego typu architektury. Nie ma co się dziwić – posiada wiele do zaoferowania pod względem estetycznym jak również ze względu na rozwiązania w układzie pokoi.

Co najbardziej znamienne w typowym polskim dworku to kolumnowy portyk oraz wysoki łamany dach (niekiedy manasardowy) oraz alkierz ? innymi słowy poboczne pomieszczenie, pokryte oddzielnym dachem ? pokój w czworobocznym narożniku (mający pełnić rolę sypialni czy garderoby). W tym stylu oferowane są także projekty domów z piwnicą, aczkolwiek przeznaczone on są dla Klientów mających świadomość swojego wyboru oraz dokładnie planujących swoje potrzeby mieszkaniowe.

Aktualnie projekty domów typu dworkowego również zawierają powyższe rozwiązania. Projektanci prześcigają się w stosowaniu coraz lepszych rozwiązań technologicznych przy jednoczesnym zachowaniu sielskiego, dworkowego stylu. Najbardziej popularne rozwiązania które stosowane są w celu zmniejszenia kosztów budowy to:
– projekt domu na podstawie kwadratu (przez to uzyskuje się nie tylko minimalizację kosztów budowy, ale także optymalizacja wydatków na ogrzewanie,
– dach łamany pozwala na optymalne zagospodarowanie poddasza (pokoje o prostych ścianach bez skosów),
– drewniane antresole, które nadają wnętrzom domowego klimatu i jednocześnie umożliwiają maksymalne wykorzystanie powierzchni oraz ciekawą grę światła dzięki dość dużej, otwartej przestrzeni.

Całkowitym przeciwieństwem są nowoczesne projekty domów, które charakteryzują się prostymi liniami – tak bardzo popularnymi w obecnym rynku budowlanym. Spośród tego rodzaju projektów mamy możliwość wybrać projekty domów jednorodzinnych, spełniające wymagania większości potencjalnych mieszkańców.

Biura architektoniczne oferują tak szerokie spektrum gotowych projektów domu – wystarczy odpowiednio zawęzić kryteria poszukiwań, by dokonywać wyboru w zdefiniowanych stylach i znaleźć dobre rozwiązanie na miarę nie tylko swojej kieszeni, ale także swoich marzeń.

Be the first to comment on "Projekty domów typu dworek"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.