Projektowanie serwisów www

Projektowanie witryny www to dzisiaj nie tylko zastosowanie informatycznych kodów html, xhtml i php i mądra optymalizacja stron, ale również umiejętność dobrania na niej takiej szczegółowej treści, która zachęci internautów. Każda startująca dopiero strona www to szansa na sukces i sławę jej właściciela, ale też i na porażkę. Słabo zaplanowana inwestycja może wnieść więcej straty niż zadowolenia i zysku.

Wyobraźmy sobie, że otwieramy portal społecznościowy, na którym aplikacje użytkowników są nudne, a pomysł nie jest wart zarejestrowania się. Co z tego powstanie? Naturalnie nic, co mogłoby dać nam sukces i sławę. Podobnie, gdy założyć chcemy portal turystyczny, ale nie mamy pojęcia o tym co na nim prezentować. Teksty wycieczkowe o Grecji, czy o całym globie?

Wspomnienia z wycieczki na jezioro, czy z nurkowania? A może wszystko jednocześnie? Precyzyjne zaplanowanie witryny i jej treści to absolutna podstawa. Bez tego nie ma szans ani na jej sławę, ani na aktywnych użytkowników, ani na pieniądze rzecz jasna. Co, poza gotowym planem i strukturą działania powinna posiadać witryna aby zyskać sukces w Internecie? Oczywiście odpowiedzialnego szefa, rozwijające się programistę lub informatyka i piszących, którzy zatroszczą się o barwną i użyteczną treść.

Każdy tekstowy artykuł, który dodawany jest na www, bez względu na to czy jest to artykuł rozrywkowy czy tekst o zabawkach, musi zostać opatrzony zdjęciem. Odpowiednie fotogalerie mają teraz ogromnie duże znaczenie ? rozjaśniają artykuł, pozwalają na nim zawiesić oczy i zachęcają. Przykładowo, popularna strona o wycieczkach której administratorem jest zakład turystyczne, przedstawia atuty wyprawy na Syberię czy do Etopii. Jeśli doda się do takiego opisu dobre dodatki graficzne ?może liczyć na większą ilość klientów, niż to biuro, które na swej stronie o podróżach doda sam pozbawiony zdjęcia tekst. Klienci chcą zobaczyć kolorową plażę, tłumy wycieczkowiczów w Egipcie, wyjątkowy zamek na wzgórzu, lokum maharadży czy morskie odmęty na zdjęciu. To zachęca. Zresztą osobiście o tym dobrze wiemy ? po powrotach z urlopu, pięknym wspomnieniem są właśnie zdjęcia!

To fotki pomagają nam przypomnieć sobie jak wyglądał spływ na rzece, zabytki włoskie czy urzekająca łódź w Wenecji. I to wtedy ? przeglądając dobry tekst i oglądając wakacyjne fotosy nabieramy chęci na wyjazd! Skąd pozyskiwać idealne ujęcia na własną stronę? Możemy wykonać je samemu, zebrać coś z znalezionych w internecie fotogalerii zdjęć, pożyczyć tematyczne zdjęcia od znajomych lub wybrać ostatnio najwłaściwszą możliwość: kupić niezwykle tanie propozycje fotograficzne w bankach internetowych i używać je bez strachu o prawa autorskie do publicznych artykułów dodawanych przez siebie w tworzonym przez siebie serwisie.

Be the first to comment on "Projektowanie serwisów www"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.