Projekt skutecznego banera internetowego

banery internetoweBanery internetowe to bardzo dobra metoda promocji stron internetowych. Ich główną zaletą jest fakt, że pozwalają nawiązać i utrzymać długotrwałe relacje z klientem, na co nie pozwala większość innych metod marketingu.Jednak używanie banerów na stronę nie zawsze przynosi same korzyści.

Podstawowym warunkiem jest to, aby banery na stronę były dopracowane graficznie. Nie chodzi jednak tylko o dobór kolorów wewnątrz banera. Koniecznie należy dostosować go kolorystycznie raz, że do produktu, który ma reklamować, dwa, do strony, na którą prowadzi i po trzecie, do strony, na której będzie umieszczony. Biorąc pod uwagę, że czasem daje to trzy zupełnie odmienne wzorce kolorystyczne, banery na www muszą być dopracowywane bardzo dokładnie.

Firmy zajmujące się projektowaniem banerów dysponują całymi zestawami porad i wytycznych, jednak ich poznanie również nie gwarantuje sukcesu. Trzeba umieć je wykorzystać, a to już kwestia doświadczenie i intuicji. Rzecz jasna wiedza jest niezbędna, ale każdy projekt jest inny i tworzenie banerów na stronę bez odrobiny inwencji i wprawy nie ma szans powodzenia. Powstawałyby wtedy jedynie szablonowe projekty, które nie przyciągałyby uwagi, nie powodowałyby wykonania przez klienta pożądanej akcji, a to sprowadzałoby się do zerowej skuteczności, a więc i zerowych zysków.

Dobre banery na stronę muszą być bowiem nie tylko ładne, ale przede wszystkim efektywne, a ich efektywność zależy od tego, jak silnie będą oddziaływały na potencjalnych klientów.

Jak tę efektywność zmierzyć? Cóż, nawet nie zawsze będzie to proste. W krótkim czasie przekonać się można jedynie o skuteczności banerów promujących produkt lub usługę, jednak w przypadku kampanii podnoszącej rozpoznawalność marki, efekty są widoczne dopiero w dłuższym horyzoncie i w wielu przypadkach i tak nie można dokładnie powiedzieć, jak duże znaczenie miały banery. O tym, że banery na www i w tej roli się sprawdzają, wiemy z wieloletnich obserwacji wielu projektów, natomiast w przypadku poszczególnych kampanii efekty te mogą być mniej lub bardziej wyraźne.

Be the first to comment on "Projekt skutecznego banera internetowego"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.