Prawnik online

Szukając pomocy prawnej często dowiadujemy się, że usługi oferowane przez prawników są dla nas zbyt drogie. Zwykła porada, która zabierze prawnikowi maksymalnie godzinę pracy, kosztować możne nawet ponad 200 złotych. Dla wielu obywateli – zwłaszcza emerytów, rencistów, osób na zasiłkach lub mających na utrzymaniu dzieci, cena ta będzie zbyt wygórowana – nie będzie ich stać na uzyskanie pomocy prawnej. Tymczasem problemy z prawem mogą przytrafić się każdemu. Jak wtedy sobie poradzić?

Doskonałym rozwiązaniem są porady prawne online. Można polecić je każdemu – osobom fizycznym i firmom, niezależnie od branży, zarobków. Porady udzielane za pośrednictwem sieci swoim poziomem w niczym nie ustępują usługom oferowanym przez kancelarie – również wykonywane są przez profesjonalnych prawników z zawodowym doświadczeniem.

Na czym więc polega róznica? Prawnik online nie przychodzi do biura – pracuje u siebie w domu. W związku z tym żadne biuro nie jest potrzebne. Na wynajmie powierzchni biurowej można naprawde sporo zaoszczędzić. Warto tutaj podkreślić, że kancelarie zwykle znajdują się w centrum miasta, w eleganckich, nierzadko zabytkowych wnętzrach – co ma podnieść renomę firmy. Tymczasem za wynajem ktoś musi płacić, i nie łudźmy się – płacą za to właśnie klienci.

Oprócz niższej ceny usługi prawne online mają też inne zalety. Ważna jest tutaj szybkość uzyskania pomocy i komfort działania. Na wycenę każdej sprawy prawnik online ma 24 godziny. Tyle samo na sporządzanie opinii prawnej. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni porada prawna będzie już gotowa. Co do wygody sprawa jest dość  oczywista – skoro wszystko odbywa się za pośrednictwem sieci, klient nie musi nawet wychodzić z domu. Nie musi też zwalniać się wcześniej z pracy, by dojechac do kancelarii, co także wiąże się z zaoszczędzeniem kosztów dojazdu.