Praca zdalna, a copywriting

Obecnie najbardziej poszukiwaną grupą zawodową są przede wszystkim osoby zajmujące się tworzeniem różnorakich treści na strony internetowe, portale oraz na blogi informacyjne. Są to tak zwani copywriterzy, redaktorzy i dziennikarze internetowi.

Do tego aby wykonywać wskazany zawód, potrzebne są przede wszystkim takie zdolności jak: lekkość pióra, systematyczność, twórcze podejście do wskazanych zagadnień. Osoba chcąca podjąć się tego typu pracy powinna posiadać też odpowiednie narzędzia czyli komputer ze stałym dostępem do sieci oraz sprawne: drukarkę i skaner.

Jakie zadania mogą czekać na osoby poszukujące tego typu pracy? Największe zapotrzebowanie odnotowują tak zwane artykuły presell ? określane jako „precelki” lub „precle”. Są to krótkie treści, które mają za zadanie przybliżyć czytelnikowi określony temat w jak najprostszy sposób. Zaraz po artykułach presell sporym zainteresowaniem cieszą się  tak zwane artykuły tematyczne czyli bardziej profesjonalne treści, które dostarczają czytelnikom praktycznych porad i wskazówek z danej dziedziny.

Oferty pracy w dziennikarstwie internetowym to głównie praca zdalna czyli dająca możliwość jej wykonywania poza granicami biura czy siedziby danej firmy, w godzinach dowolnie dobranych do swoich potrzeb i możliwości.

Be the first to comment on "Praca zdalna, a copywriting"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.