Pożyczka pod zastaw samochodu

Pożyczki są bardzo wygodnym sposobem na uzyskanie dodatkowych funduszy. W naszym życiu zdarzają się rozmaite sytuacje, które sprawiają, że potrzebujemy szybkiej pożyczki gotówkowej.

Zazwyczaj mamy do wyboru skorzystanie z usług banku lub firmy pozabankowej. Współcześnie coraz większą popularnością wśród pożyczkobiorców cieszą się firmy pożyczkowe. Jest to spowodowane faktem, że udzielają one pożyczek szybciej niż banki. Dodatkowo warunki udzielenia pożyczki nie są tak restrykcyjne jak w przypadku instytucji bankowych. Firmy pożyczkowe zazwyczaj nie wymagają od nas wielu formalności. Żeby otrzymać pożyczkę należy podać swoje podstawowe dane, a zazwyczaj również informację o stałych dochodach. Jeżeli nie posiadamy stałego źródła dochodu, nic straconego. Jeżeli jesteśmy właścicielami auta, możemy skorzystać z pożyczki pod zastaw auta.

Pożyczka pod zastaw samochodu – kiedy warto z niej skorzystać?

Pożyczka pod zastaw samochodu staje się coraz popularniejsza. Coraz więcej firm pożyczkowych oferuje nam taką możliwość otrzymania dodatkowej gotówki. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne wśród osób, które nie mogą udokumentować stałego źródła dochodów. Brak stałych dochodów sprawia, że nie możemy liczyć na pożyczkę w banku, dyskwalifikuje nas również w oczach wielu firm pożyczkowych. Instytucje, które udzielają pożyczek bez zabezpieczenia w postaci stałych dochodów zazwyczaj oferują pożyczki bardzo wysoko oprocentowane. Jeżeli posiadamy na własność samochód, mamy szansę otrzymać wysoką pożyczkę bez konieczności składania oświadczenia o stałych zarobkach.

Tego typu pożyczka jest dla nas prawdziwą szansą, jednak powinniśmy być w pełni świadomi, że jeżeli jej nie spłacimy, stracimy nasze auto. Co więcej, jeżeli nasz pożyczkodawca ze sprzedaży naszego samochodu nie otrzyma wystarczającej kwoty, będzie ubiegał się o dodatkowe pieniądze od nas. Zanim zdecydujemy się na pożyczkę, powinniśmy więc dokładnie przeanalizować naszą sytuację finansową. Musimy być pewni, że będziemy w stanie spłacić nasze zadłużenie.

Jak szybko otrzymać pieniądze?

Firmy pożyczkowe cieszą się tak wielką popularnością przede wszystkim z tego względu, że udzielają pożyczek niemal natychmiast. Tak jest również w przypadku pożyczki pod zastaw naszego auta, choć w tym wypadku niezbędne będzie załatwienie pewnych formalności. Zanim zdecydujemy się aplikować o pożyczkę do firmy pożyczkowej, powinniśmy zapoznać się z jej warunkami. Pamiętajmy, że nie każdy samochód umożliwi nam uzyskanie gotówki. Firmy wymagają, żeby auto było w pełni sprawne. Bardzo ważny jest również wiek samochodu. Zazwyczaj nie może on przekraczać ośmiu do dwunastu lat.

Wysokość udzielonej nam pożyczki będzie uzależniona od wartości naszego samochodu. Należy zdawać sobie sprawę, że żeby otrzymać pożyczkę musimy przedstawić firmie dokumenty stwierdzające, że jesteśmy jedynymi właścicielami samochodu. Udzielenie pożyczki pod zastaw samochody jest również możliwe, kiedy auto posiada aktualny przegląd techniczny i ubezpieczenie OC.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę motopozyczka.pl, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek pod zastaw samochodu.

Be the first to comment on "Pożyczka pod zastaw samochodu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.