Polisy nie takie same dla wszystkich?

Polisa ubezpieczeniowa dla każdego z nas jest gwarancją solidnej ochrony naszego zdrowia, życia bądź majątku. Mogłoby się wydawać, że osoby w tym samym wieku korzystają z jednakowych polis ubezpieczeniowych. Jednak prawda jest zupełnie inna.
Polisa ubezpieczeniowa jest dostosowywana do klienta nie ze względu na jego wiek, lecz na tryb życia, który prowadzi. Dlaczego? Zupełnie inne ryzyko ubezpieczeniowe wykazuje trzydziestopięciolatek, który pracuje w biurze, a na wakacje wyjeżdża na wieś, a zupełnie inne pięćdziesięciolatek, którego fascynują skoki ze spadochronem i ekstremalne wycieczki.

To, czy z reguły wolimy spokojny tryb życia czy przygody podnoszące adrenalinę, istotnie wpływa na rodzaj polisy, z której będziemy korzystać. Tryb naszego życia może mieć wpływ nie tylko na rodzaj ubezpieczenia, z którego powinniśmy skorzystać, ale również na wysokość składki ubezpieczeniowej. Z reguły koszt składek ubezpieczeniowych wzrasta wraz z ryzykiem wystąpienia sytuacji odszkodowawczej.
Mogłoby się wydawać, że dostosowanie ubezpieczenia do naszego stylu życiu nie jest dla nas korzystne. Warto jednak poważnie się nad tym zastanowić. Wykupiona polisa powinna stanowić dla nas zabezpieczenie w każdej sytuacji związanej z naszym życiem. Uniwersalne ubezpieczenie, które byłoby jednakowe dla wszystkich, z pewnością nie zapewniałoby solidnego zabezpieczenia we wszystkich sytuacjach. Chyba lepiej zapłacić wyższą składkę i mieć pewność, że w sytuacji urazu podczas jazdy na nartach możemy liczyć na wypłatę odszkodowanie przez towarzystwo.
Wbrew pozorom dobranie rodzaju ubezpieczenia na życie indywidualnie do osoby ubezpieczanej jest niezwykle istotne. Tylko odpowiednio dopasowana polisa zagwarantuje nam solidne zabezpieczenie naszego majątku, przyszłości, zdrowia czy życia. Należy o tym pamiętać przy wyborze właściwej opcji ubezpieczenia.