Pokrowce na foteliki

Pokrowce na foteliki to bez wątpienia bardzo praktyczne gadżety. Użytkowanie pokrowca na fotelik ma wiele zalet. Dodatkowo pokrowce można kupić w niebanalnej kolorystyce, w pięknych, pastelowych lub soczystych kolorach. Każdy rodzić z pewnością powinien zaopatrzyć się w pokrowiec na fotelik. Taki gadżet pomoże zadbać o fotelik i podniesie komfort podróży waszego dziecka.

Letnie i zimowe pokrowce na fotelik

Letnie pokrowce na fotelik najczęściej wykonane są przewiewnej i chłonnej bawełny. Pokrowce z bawełny szczególnie polecane są w czasie letnich, gorących dni. Korzystanie z letniego pokrowca na fotelik zdecydowanie podniesie komfort podróży samochodem. Pokrowiec nie nagrzewa się tak jak fotelik samochodowy, dzięki czemu nie trzeba długo wietrzyć samochodu przed wyjazdem.

Pokrowce na foteliki wersji zimowej najczęściej wykonane są z mięciutkiej froty. Ten materiał również dobrze wentyluje, jednak zapewnia uczucie ciepła podczas podróży. Fotelik pokryty zimowym pokrowcem, szybciej się nagrzewa, dziecko nie odczuwa zimna.

Niektóre modele pokrowców są dwustronne. To znaczy, że jednocześnie pełnią funkcję letniego i zimowego pokrowca na fotelik. Jedna strona pokrowca jest bawełniana, druga zaś z froty. Takie dwufunkcyjne pokrowce są dobrym rozwiązaniem, jednak nie są dostępne na wszystkie modele fotelików.

Zalety pokrowców na fotelik

Oprócz właściwości absorbujących ciepło czy wentylacyjnych foteliki mają wiele innych zalet. Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet jest ochrona fotelika przed zabrudzeniami. Dziecko podczas podróży, szczególnie tych dłuższych bardzo często przekąsza coś i pije różne soki. Zastosowanie pokrowca chroni fotelik przed palmami z czekolady czy soku owocowego. Pokrowiec łatwo się ściąga i zakłada, więc można go często prać.

Dzięki zastosowaniu pokrowca na fotelik, materiał, który powleka oryginalny fotelik, nie jest narażony na ciągłe pranie i niszczenie się materiału. Pokrowiec na fotelik chroni również oryginalny materiał fotelika przed płowieniem. Samochód, który stoi codziennie na słońcu, bardzo mocno się nagrzewa, a co za tym idzie, tapicerka fotelika bardzo szybko płowieje. Nawet nowy kilkumiesięczny fotelik po gorącym lecie może wyglądać, jak by miał co najmniej kilka lat. Kolejną zaletą jest fakt, że kiedy pokrowiec na fotelik jest w praniu, to z fotelika samochodowego można ciągle korzystać. Taką własność szczególnie docenią osoby, które codziennie wożą dzieci do przedszkola czy szkoły.

Kolorowe wzory pokrowców również podać jako zaletę. Jeżeli rodzicom albo dziecku znudził się już kolor fotelika, można zakupić pokrowiec w innym, ładnym kolorze. Taka mała zmiana sprawi, że fotelik będzie wyglądał całkiem inaczej.

Jak widać, zalet pokrowców fotelików nie brakuje. Zapewne znajdą się Jeszce takie, które nie zostały opisane w tym artykule.

Be the first to comment on "Pokrowce na foteliki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.