Podróże jesienią – dlaczego warto?

Wiele osób wychodzi z założenia, że jesień to okres, która nie sprzyja podróżom. Spędzają czas w domu, nawet nie myśląc o jakichkolwiek wyjazdach. To spory błąd! Właśnie jesienią w różnych zakątkach Polski czeka na nas wiele pięknych krajobrazów. Biura podróży przygotowały też ciekawe oferty dla tych, którzy preferują turystykę zagraniczną.

Planując podróż w obrębie kraju, warto pomyśleć o wyjeździe w Bieszczady. Nie od dziś wiadomo, że jesienią prezentują się szczególnie pięknie. Taki wypad to dobra okazja do odcięcia się od codzienności i zapomnienia o codziennych problemach. W tym miejscu czas zdaje się płynąć wolniej, a problemy, którymi na co dzień się zadręczamy przestają mieć znaczenie.

Inny pomysł na jesienną wycieczkę to podróż szlakiem polskich zamków. Na terenie całego naszego kraju znajdują się piękne budowle, z których istnienia często nawet nie zdajemy sobie nawet sprawy. Wystarczy spędzić nieco czasu na surfowaniu po internecie i wertowaniu przewodników turystycznych, by stworzyć plan wycieczki, którego nie powstydziłoby się żadne biuro podróży.

Ci, którzy preferują podróże zagraniczne, również powinni pomyśleć o wyjeździe jesienią. To doskonały sposób na odcięcie się od szarugi i niskich temperatur, które panują w naszym kraju o tej porze roku. Ciekawych ofert nie brakuje. Wiele biur wprowadza atrakcyjne obniżki po sezonie wakacyjnym.

Inna opcja to samodzielne zorganizowanie wyjazdu. Tanie linie lotnicze przygotowały na wrzesień atrakcyjne promocje. Do wielu europejskich miast można polecieć, płacąc za bilet zaledwie 4 złote. Przy dobrej organizacji można odwiedzić kilka państw jednocześnie, nie wydając przy tym fortuny.

1 Comment on "Podróże jesienią – dlaczego warto?"

  1. Przede wszystkim warto jesienią podróżować dla zdrowia – hartowanie ciała i ducha:)
    Na stronach serwisu http://www.fostertravel.pl/last-minute/ można znaleźć wiele ciekawych ofert na takie jesienne wypady – jeszcze kiedy listopad jest u nas chłodny i mało przyjemny, to faktycznie takie ciepłe kraje to super pomysł. A jak kogoś nie stać albo czasu brak, to chociaż rowerek, trasy polskich zabytków itp.
    Warto

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.