Początek nowej ery dla Mazdy

Urzeka sylwetką, komfortowym wnętrzem i mocnym, lecz ekonomicznym silnikiem. CX-5 to początek nowej ery dla Mazdy. To pierwszy model japońskiego producenta, oferujący komplet nowych technologii SKYACTIV, tworzących wydajniejsze, przyjemniejsze i bardziej przyjazne dla środowiska lekkie samochody. Nowa CX-5  podnosi poprzeczkę w klasie kompaktowych SUV-ów na nowy, wyższy poziom.

Mazda postanowiła wejść w rynek kompaktowych SUV-ów z samochodem, który wyróżnia się wśród modeli konkurencji i wzbudza emocje godne znaku Mazdy. Nowa CX-5, inspirowana pięknem i potęgą natury wraz z różnymi formami ruchu zaobserwowanymi u zwierząt, to znakomite połączenie stylu i osiągów.

CX-5 symbolizuje kolejny krok firmy w dążeniu do Jinba Ittai, poczucia jedności między kierowcą i samochodem. Dzięki nowatorskiemu podejściu inżynierów Mazdy do projektowania i produkcji, twórcy SKYACTIV skutecznie połączyli pozornie wykluczające się założenia i zaprezentowali nową linię silników, skrzyń biegów, układów jezdnych i karoserii, które przedstawiają klientom zupełnie nowe oblicze.

Projektanci tego wyjątkowego modelu skupili się na czterech kluczowych wartościach, jakie ze sobą niesie. Stąd przyjemny dla oka, wzbudzający pozytywne emocje kształt karoserii oraz znakomita funkcjonalność i jakość wykonania wnętrza, które docenione zostało przez redaktorów magazynu ?WardsAuto?. Dziennikarze przyjrzeli się wnętrzom czterdziestu różnych samochodów, które w ostatnim czasie otrzymały nowe lub ulepszone wzornictwo i materiały. Mazda CX-5 znalazła się w pierwszej dziesiątce samochodów, których wnętrza uznano za najlepsze na rynku. Odpowiedzialność za środowisko to kolejny z najwyższych priorytetów, zarówno jeśli chodzi o wpływ samochodu na środowisko, jak i bezpieczeństwo. Wreszcie żywiołowa, lecz przewidywalna dynamika jazdy stała się nieodłącznym elementem najnowszego modelu Mazdy.

Wyjątkowe zespoły napędowe CX-5 mają wszystkie cechy, które czynią samochód przyjemnym w jeździe i użytkowaniu: wyższy moment obrotowy, lepsza reakcja na przyspieszanie i mniejsze zużycie paliwa. Kierowca tego kompaktowego SUV-a dostrzeże również wszystkie zalety, wynikające ze strategii obniżania masy, wprowadzonej przez Mazdę. Poza wyjątkowym bezpieczeństwem pasywnym, uzyskanym dzięki zupełnie nowemu projektowi karoserii, zgodnemu z założeniami koncepcji SKYACTIV, CX-5 dysponuje również wieloma systemami aktywnymi, wcześniej niedostępnymi w samochodach tego segmentu. Nie do pominięcia jest również wyjątkowo dobra widoczność, jaką cieszyć może się kierowca.

Podstawą nowego wyglądu samochodów Mazdy jest innowacyjna idea ?KODO ? Dusza Ruchu?, z jej wyraźnie zaznaczoną przednią częścią samochodu i wyjątkowym ?skrzydłem?. Przestronna kabina i zaskakujące rozwiązania, takie jak wyjątkowe tylne fotele składane w proporcjach 4:2:4, czy intuicyjnie obsługiwany system informacyjno-multimedialny HMI, sprawiają że konstruktorzy CX-5 znacząco podnieśli poziom wygody w tego typu samochodach. Nowa Mazda przykuwa uwagę wyraźnie zarysowanym przodem i masywnymi przednimi błotnikami. Trapezoidalna dolna osłona przyczynia się do mocnej postury samochodu i przyciąga uwagę do jego przedniej części.

Wyraźnie zaznaczone tylne błotniki i klapa bagażnika podkreślają z kolei eleganckie i solidne kształty CX-5, odróżniając ją jeszcze bardziej od typowego SUV-a. Tylny spoiler nie tylko wygląda sportowo, ale znacząco przyczynia się do poprawy aerodynamiki. Do osiągów przyczyniają się nawet zderzaki ? wykonane ze specjalnego kompozytu są tak samo wytrzymałe jak konwencjonalne, lecz o około 20% lżejsze. Tylne lampy uformowane w nawiązaniu do przednich, w kształcie skrzydeł, dodają wyjątkowego charakteru, szczególnie w nocy. Oglądana z profilu, CX-5 tchnie dynamiką.

Samochód dostępny jest w siedmiu barwach, w tym w dwóch nowych. Czerwony Zeal Red Mica reprezentuje moc i atrakcyjność kształtu samochodu, a niebieski SKY Blue jest symbolem wprowadzenia po raz pierwszy do Europy technologii SKYACTIV. Dzięki swobodnie adaptowalnemu w miarę potrzeb wnętrzu, przewidywalnemu prowadzeniu, wiodącym w klasie zużyciu paliwa i emisji CO2, Mazda CX-5 podnosi poprzeczkę w klasie kompaktowych SUV-ów na zdecydowanie wyższy poziom. To auto, któremu warto przyjrzeć się z bliska i poczuć radość z jazdy przyjaznej środowisku. W salonach Mazdy trwają właśnie jazdy próbne. Można na nie umówić się między innymi u warszawskiego dealera Mazdy Bołtowicza. Szczegóły dostępne są na stronie http://dealers.mazda.pl/boltowicz/.

Źródło: Mazda Motor Poland