Plażowa moda i stroje kąpielowe

Za jakiś czas wejdziemy w czas wakacyjnych podróży. Urlopy ? dłuższe, krótsze, a także wyjazdy weekendowe dają nam szansę na wypoczynek w różnych, ciekawych miejscach. Najczęściej wybierane to morze lub jezioro. Nic tak nie odpręża jak udany pobyt nad wodą, gdzie letni wiaterek i ciepłe promienie słońca dbają o nasze dobre samopoczucie.

Mówiąc o letnim wypoczynku nad wodą z pewnością nie możemy pominąć tematu jakim jest moda plażowa i stroje kąpielowe. Obecnie do swojej dyspozycji mamy nie tylko bardzo rozbudowaną gamę kolorystyki ale również wzorów i modeli. Możemy wybierać między kompletami jednoczęściowymi lub dwuczęściowymi. Mamy też do swojego wyboru modele mniej lub bardziej skąpe; jedno ? lub wielokolorowe; z ozdobnymi dodatkami lub bez nich; wiązane lub zapinane. Są to stroje kąpielowe dla dzieci, młodych dam jak i dla osób dojrzałych. Istnieje także specjalna moda plażowa dla ciężarnych.

Jeśli jednak wydaje nam się, że tak było zawsze czyli że nigdy nie brakowało pomysłów na kolejne, mniej lub bardziej wyszukane modele strojów kąpielowych, to jesteśmy w sporym błędzie. Otóż, historia pierwszych kostiumów kąpielowych sięga 60-tych lat XIX wieku. Wówczas też obowiązywały dwa rodzaje tego typu strojów: pierwszy z nich obowiązywał w czasie kąpieli, drugi zaraz po niej. Kobiety mogły przebywać na plaży, jedynie pod nieobecność mężczyzn. Poza tym, zaraz po kąpieli służące zakrywały szczelnie panie, które szybko zmykały w przebieralniach.

Pierwsze stroje kąpielowe można było porównać do szczelnych pancerzy, które odsłaniały jedynie twarze pań. Ich ogromną wadą było to, że szybko nasiąkały wodą i krępowały bardzo ruchy. Prawdziwa metamorfoza kobiecego stroju kąpielowego, który zapoczątkowały sportsmenki ? pływaczki przyszła wraz ze schyłkiem 20-tych lat XX wieku. Od tego też czasu, pojawiają się coraz to bardziej nowoczesne i wymyślne modele strojów kąpielowych, firm takich, jak Triumph, Calzedonia czy Intimissimi które znajdują szybko wierne użytkowniczki.

Be the first to comment on "Plażowa moda i stroje kąpielowe"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.