Pielęgnacja skóry i włosów

Nasza skóra i włosy narażone są na codzienne niebezpieczeństwa. Niezależnie od pory roku możemy mieć z nimi problemy. Słońce na przykład bardzo przesusza, zarówno skórę jak i włosy. A zima również ma dobrego wpływu na nasz organizm. Czy można jakoś bronić się przed skutkami mrozów czy też ostrego słońca?

Owszem. Jeżeli chodzi o włosy to powinniśmy pamiętać o nawilżających szamponach oraz wmasowywaniu odżywek – które dodadzą naszym włosom blasku, wzmocnią je i zabezpieczą przez złymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w witaminy i skrzyp – mają równie dobre działanie. Jeżeli chodzi o skórę, to nawilżanie także jest najważniejszym elementem dnia. Skóra bardzo łatwo się przesusza- dlatego warto pomyśleć o jak najlepszym mydle. Zalecane są te, przeznaczone dla delikatnej skóry dziecka. Można również korzystać z dziecięcych oliwek i kosmetyków dla maluszków. Należy też zrobić sobie peeling raz na jakiś czas by usunąć martwy już naskórek. Dodatkowo wmasowujmy w partie ciała, które są narażone na nadmierne rozciąganie balsamu ujędrniające.

Należy pamiętać, że skóra w każdym miejscu naszego ciała ma nieco inne wymagania i powinniśmy korzystać  z kosmetyków, które mają odpowiednie przeznaczenie. Zatem krem do rąk będzie miał inny skład niż na przykład ten do stóp czy też do twarzy.

Be the first to comment on "Pielęgnacja skóry i włosów"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.