Pielęgnacja Samochodu

W przeciwieństwie do obiegowej opinii, nie wszystkie czynności związane z używaniem chemii samochodowej zabierają dużo czasu i wymagają dużo umiejętności. W rzeczywistości, każdy może używać kosmetyków samochodowych, nawet ci, którzy mają bardzo minimalną wiedzę z zakresu mechaniki.

Na przykład regularne mycie to także element podstawowej opieki samochodu. Systematyczne używanie chemii samochodowej oraz pasty polerskiej, nie tylko pozwoli utrzymać Twój samochód błyszczący, który będzie wyglądał jak nowy, ale także pozwoli zabezpieczyć delikatny lakier samochodowy przed porysowaniem. Różne nieczystości, które zanieczyszczają karoserię samochodu podczas zwykłej jazdy mogą na lakier działać jak papier ścierny. Pozostawienie przez długi czas brudnej karoserii może doprowadzić do zdarcia bezbarwnej warstwy lakieru, a tym samym pozbawi samochód blasku, i stanie się on matowy. Aby temu zapobiec należy regularnie używać kosmetyków samochodowych, bo przecież łatwiej jest poświęcić chwilę czasu raz na tydzień niż później płacić nie małe pieniądze za usługi lakiernicze.

Jednym z innych składników pielęgnacji samochodu jest reguralne sprawdzanie oleju. Wierzcie lub nie, ale powinniście robić to za każdym razem gdy tankujecie zbiornik paliwa. Wiele osób tego nie robi wystarczająco często lub nie robi tego wcale, a od czasu do czasu biorą swoje samochody do zawodowych mechaników, aby zmienić olej. Bywa także że silnik z samochodu został uszkodzony już przez niski poziom oleju, który przecież tak łatwo uzupełnić. W zależności od tego jak często tankujemy nasz samochód, nie zawsze trzeba to robić za każdym razem gdy jesteśmy na stacji benzynowej, ale powinno się to robić co najmniej raz w miesiącu jako część rutynowej pielęgnacji samochodu.

Mówiąc o rutynowej opiece samochodu, kiedy ostatni raz zmieniłeś swoje wycieraczki? Należy to robić przynajmniej raz w roku, zajmuje to mniej niż pięć minut. Ponadto, zmiana piór wycieraczek przedniej szyby jest jednym z najbardziej przystępnych i najprostszych elementów pielęgnacji samochodu. W czasie, szczególnie mroźnych miesięcy, gumy wycieraczek mogą ciężko pracować i wkrótce ulegną zniszczeniu, co z kolei może doprowadzić do zarysowania szyby. Zanim to nastąpi warto jednak raz w roku wymienić pióra wycieraczek.
Napełnianie swojego zbiorniku płynu do spryskiwaczy to kolejny łatwy sposób pielęgnacji samochodu. Wszystko co musisz zrobić, to kupić płyn i napełnić nim zbiornik. W lecie możesz napełnić go wodą jednak w ziemie koniecznie trzeba użyć specjalnej chemii samochodowej, która sprawi że płyn nie zamarznie nawet w największe mrozy.

Be the first to comment on "Pielęgnacja Samochodu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.