Pieczenie ciasta

mufinkaPieczenie ciasta czynność w zasadzie dobrze znana każdej gospodyni domowej ostatnimi czasy traci trochę na znaczeniu. Przypuszczam że podstawowym powodem takiego stanu rzeczy jest z jednej strony nasza chęć do lenistwa a z drugiej brak czasu. Tempo życia jakie jest obecnie jest znacznie szybsze niż to było kilka lat temu, zatem skoro nasza podróż do pracy i z pracy wydłużyła się o godzinę to o tyle mniej czasu mamy na nasze domowe obowiązki.

W związku z tym wygodniej jest nam zajechać do cukierni żeby kupić deser na obiad niż piec samemu ciasto w domu. Natomiast czy jest to dobre rozwiązanie?

Wszyscy znamy i pamiętamy smak domowych wypieków i możemy je porównać ze smakiem ciasta kupionego w cukierni. Również wiemy że te ciasta są ?produkowane? nie pieczone zatem i ich składniki również mają niską jakość. Dlatego moim zdaniem warto wrócić do tradycji i wszelkie słodkości przygotowywać samodzielnie w domu. Tym bardziej że teraz mamy w czym. Pojawiają się nowe akcesoria kuchenne które mają nam ułatwić pieczenie wszelkiego rodzaju ciasta.

O ile kiedyś ciasto piekło się na blaszce metalowej którą trzeba było wcześniej dobrze natłuszczać a potem ciężko się ją myło tak teraz nie ma już takiego problemu. Są przecież gotowe foremki do muffinek do których wystarczy włożyć ciasto i bez problemu powstają nam gotowe ciasta. Są również silikonowe formy do pieczenia ciasta których nie trzeba w ogóle natłuszczać a i z myciem nie ma problemu ponieważ później taką formę do ciasta można umyć w zmywarce.

Skoro mamy więc taki wybór wszelkiego rodzaju akcesoriów kuchennych może warto by było wrócić do tradycji, znaleźć odrobinę wolnego czasu i piec ciasta w domu.