Parasole i ich przeróżne funkcję.

Pogoda zawsze płata nam figle, a zwłaszcza ostatnimi czasy. Śnieg prószący w kwietniu, dodatnia temperatura w grudniu, to wszystko sprawia, że pogoda zrobiła się coraz bardziej nieobliczalna. Obfite opady deszczu, które nawiedzają co kilka miesięcy nasz kraj przyczyniają się do tego, że musimy skutecznie zabezpieczyć się przed zmoknięciem.

Firmy oczywiście wychodzą potrzebom klientów naprzeciw proponując im kolorowe kalosze, parasole i stylowe płaszcze przeciwdeszczowe. Chociaż zadaniem ich wszystkich jest przede wszystkich ochrona przed przemoczeniem, to jednak kreatorzy bardzo się starają by ich parasole cechowały się nie tylko jakością, ale także frapującym designem. W katalogach wielu producentów możemy znaleźć parasole kobiece, dla mężczyzn, rodzinne i dla dzieci. Różnią je styl, kolory oraz ostatecznie wykończenie. Parasole damskie występują w wielu, nierzadko jasnych kolorach. Mężczyźni zazwyczaj wybierają parasole w stonowanych kolorach: szarości, czerni i granacie. Przedszkolaków zachęcić do używania parasola mają bajkowe postacie, którymi przyozdobione są ich parasole oraz mechaniczny sposób ich obsługi. Pomijając kolor parasolu jaki wybierzemy, dużo ważniejsza jest jakość materiałów, z których jest wykonany. Niestety, tanie parasole kupione za niską cenę w markecie, zazwyczaj odkształcająca się przy trochę mocniejszych podmuchach wiatru. Warto więc przed zakupem przejrzeć dostępną ofertę parasoli na rynku oraz wybrać ten, który najlepiej spełni nasze oczekiwania też pod względem jakości.

Współcześnie prawdziwym przebojem na rynku są parasole ze wizerunkami aktorów. Twarze Audrey Hepburn, Marilyn Monroe czy Elvisa Presleya ozdabiają nowoczesne, stylowe parasole. Dzięki temu parasole nie tylko pełnią funkcje ochronne, ale także pozwalają na podkreślenie temperamentu i wyrażenie filmowych upodobań. Takie parasole zestawione z równie popularnymi kolorowymi kaloszami, powodują że nawet spacer w deszczu wydaje się o wiele bardziej atrakcyjny.

1 Comment on "Parasole i ich przeróżne funkcję."

  1. Jak dla mnie to poza ochroną przed deszczem czy słońcem,
    parasole mogą też pełnić funkcje dekoracyjne. Takie np kolorowe parasole (jak tutaj, wklejam adres) mogą stac się ładną ozdobą i na spacerze, i ot niesione na wszelki wypadek.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.