Paczki pocztowe

foliaBardzo popularne są dziś paczki pocztowe, a to za sprawą ogromnego zainteresowania zakupami w internecie. Ludzie kupują tam różnego rodzaju rzeczy nie tylko dla własnej wygody, ale także dla zaoszczędzenia pieniędzy. Często bowiem nawet po dodaniu do wartości rzeczy kupionej w sieci kosztu przesyłki okazuje się, że za całość zapłacimy dużo mniej ni w sklepie tradycyjnym. Wysyłanie paczek wiąże się jednak z pewnym ryzykiem, gdyż delikatne przedmioty mogą ulec zniszczeniu w trakcie transportu. Paczki można oczywiście ubezpieczać, ale mało kto to robi, gdyż koszt takiego czegoś jest dość wysoki. Profesjonalne zapakowanie jest więc podstawą.

Najlepszą rzeczą do zabezpieczenia przedmiotów w trakcie transportu są koperty bąbelkowe lub specjalne folie zaopatrzone w takie bąbelki. Powietrze zgromadzone w takiej folii działa jak bardzo dobra poduszka i amortyzuje wszelkie wstrząsy jakim poddawana jest cała paczka. W przypadku dużych przedmiotów owija się się oczywiście folią. Jeśli przedmiot jest mały to koperty bąbelkowe będą idealne. Można coś takiego wysłać jako list co obniża koszt wysyłki, a amortyzacja znajdująca się w kopercie na pewno dobrze zabezpieczy cenny przedmiot.

W przypadku dużych przesyłek do pakowania wykorzystuje się najczęściej kartonowe pudła. Tutaj z kolei zadbać trzeba o wypełnienie czymś całej pozostałej pustej przestrzeni, aby przedmiot nie mógł swobodnie przemieszczać się w środku. Z kolei taśmy samoprzylepne mają za zadanie szczelne zamknięcie całego pudełka. Dzięki temu nie otworzy się ono w czasie transportu i nikt nie będzie mógł podejrzeć co się w nim znajduje.