Oświetlenie LED w salonie

Są trzy główne czynniki, które powodują, iż czujemy się dobrze w danym pomieszczeniu. Należy do nich odpowiedni wystrój wnętrza, jego wentylacja oraz oświetlenie. Dobrze dobrane oświetlenie nadaje odpowiedni nastój, poprawia samopoczucie. Z tego też względu należy wiedzieć, które oświetlenie w salonie zastosować tak, aby wytworzyć w, nim odpowiedni klimat.

Salon należy do tych pomieszczeń, w których, na co dzień spędzamy dużo czasu. Z tego też powodu warto zastosować w tym pomieszczeniu tzw. oświetlenie górne. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku żarówki led o dużej – tak, aby mogły oświetlić odpowiednio dużą powierzchnię. Ich światło jest w miarę mocne i jasne. Nie mniej jednak zbliżone jest barwą do naturalnego, toteż nie męczy wzroku oraz pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. W salonie jednak oprócz oświetlenia górnego wykorzystuje się również oświetlenie punktowe i boczne.

Do jego zadań należy uzyskanie odpowiedniego nastroju w salonie. Doskonale w tym względzie sprawdzą się diody led zainstalowane w podwieszanym suficie czy taśmy led zaznaczające krawędzie np. półek czy wnęk.

Rozproszone światło wyłaniające się np. zza obrazu będzie nadawało pomieszczeniu uroku. Używając kolorowe diody led można za pomocą światła stworzyć interesujące dekoracje na ścianie. Jeżeli lubimy spędzać czas w salonie pochyleni nad lekturą,prasą czy książką należy także pomyśleć o zastosowaniu punktowych żarówek led, które będą padały bezpośrednio na czytany tekst. Dobre natężenie światła powinno nie męczyć wzroku i sprzyjać temu zajęciu.