Odświeżamy meble na wiosnę

Jeśli Twoje meble nie prezentują się już tak dobrze jak kiedyś, a nie masz pieniędzy lub ochoty, by wymieniać je na nowe, warto pomyśleć o ich odświeżeniu. Kilka prostych zabiegów może sprawdzić, że Twoje meble zyskają zupełnie nowy charakter i będą wyglądały jak żywcem wyjęte z magazynu o aranżacji wnętrz.

Pierwszy i najprostszy sposób na odnowienie mebli to malowanie. Jeśli odpowiednio się za nie zabierzemy, uzyskamy świetny efekt, który utrzyma się przez długi czas. Podstawa to dobór odpowiedniej farby. Należy wybrać taką, która jest przeznaczona specjalnie do malowania drewna. Powinniśmy też pamiętać o przygotowaniu podłoża. Zdzieramy stare warstwy farby, a następnie odtłuszczamy mebel. Na tak przygotowanym materiale farba będzie trzymała się znacznie lepiej.

Kiedy mebel jest już pomalowany, możemy pomyśleć o dodatkowych ozdobach. Na szczególną uwagę zasługuje technika decoupage, polegająca na naklejaniu na meble motywów wyciętych z serwetek lub specjalnego papieru. W sklepach dostępne są również specjalne tapety i naklejki do ozdabiania mebli. Ich wybór jest na tyle szeroki, że nie powinniśmy mieć większych trudności z doborem odpowiedniego wzoru.

Nieco bardziej pracochłonne jest odnawianie mebli tapicerowanych. W ich przypadku konieczne będzie nie tylko pomalowanie ramy, ale również wymienienie tapicerki. W tym celu warto zaopatrzyć się w specjalny zszywacz tapicerski, który ułatwi nam zamocowanie materiału na ramie. Jeśli to konieczne, warto pomyśleć także o dołożeniu dodatkowego wypełnienia, na przykład w postaci specjalnej gąbki, dzięki której mebel, który odświeżamy stanie się o wiele przytulniejszy.

 

1 Comment on "Odświeżamy meble na wiosnę"

  1. Fajny artykuł, na pewno mi sie przyda, dzieki

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.