Obrona konieczna

Pan Dariusz z żoną Magdaleną wiedli spokojne życie na peryferiach miasta w malowniczej okolicy. Zamieszkiwali uroczy i przytulny domek. Życie upływało im wolno, z dala od problemów. Nie musieli troszczyć się o finanse, gdyż ich wspólna firma bardzo dobrze prosperowała. Wraz z czteroletnią córeczką Amelką tworzyli kochającą się rodzinę. Okolica, w której mieszkali była bardzo spokojna, sprzyjała wychowywaniu dzieci, uprawie ogrodu i odpoczynkowi. Nigdy nie wydarzyła się tam żadna straszna sprawa, aż do pewnego piątkowego, feralnego wieczoru. Tamtej wieczorowej pory doszło do zdarzenia jakiego wspomniana rodzina oraz sąsiedzi się nie spodziewali i nigdy go nie zapomną.

Pani Magdalena wraz z córeczką bawiły się w ogrodzie. Nagle usłyszały dziwny dźwięk. Po chwili ktoś zaatakował Panią Magdalenę od tyłu, kazał jej być cicho. Zagroził, że jeśli nie będzie się słuchać, zrobi krzywdę Amelce. Pana Dariusza nie było w tym czasie w domu. Pojechał do pobliskiego całodobowego sklepu po lody. Nie było go zaledwie pół godziny. Kiedy wrócił, zobaczył, że furtka do ogrodu jest otwarta, co nigdy się nie zdarzało i go zaniepokoiło. Szybko wszedł do ogrodu. Zawołał żonę, ale nie usłyszał żadnego odzewu. Postanowił wejść do domu. Drzwi były także otwarte. To dopiero początek historii. Zaraz przedstawiony zostanie jej dalszy ciąg. W wyniku tego nieprzyjemnego zdarzenia Pan Dariusz i Pani Magdalena byli zmuszeni skontaktować się z osobą jaką jest kompetentny prawnik – Kraków, Katowice to miasta, w których funkcjonuje.

Wróćmy jednak do historii. Gdy Pan Dariusz wszedł do domu, zauważył, że wiele rzeczy leży niedbale na ziemi, tak jakby ktoś czegoś szukał. Wydało mu się to dziwne i podejrzane. Obawiał się najgorszego. Poszedł więc do kuchni i wziął największy nóż. Udał się schodami do góry. Gdy wszedł do sypialni, zobaczył związaną żonę z córeczką i napastnika obok nich. Kiedy złoczyńca zobaczył Pana Dariusza, przyłożył nóż do skroni Pani Magdaleny, groził też, że zabije dziecko. Żądał, aby pokazać mu gdzie znajdują się wszystkie kosztowności. Pan Dariusz trzymał schowany nóż pod ubraniem i czekał aż będzie okazja go użyć, nie mógł patrzeć jak napastnik grozi jego żonie i dziecku. Bał się o nie. Nagle żonie udało się wyrwać z rąk napastnika, po czym uderzyła go. Przestępca rzucił się na Pana Dariusz z nożem i zranił go w ramię. Pan Dariusz szybko zareagował i wbił nóż w jego brzuch.

Po tym przykrym dla całej rodziny wydarzeniu, Pana Dariusza czekały niemałe kłopoty. Jak się później okazało został on postawiony przed sądem o zarzut przekroczenia granicy obrony koniecznej. Pan Dariusz był zmuszony skontaktować się z rzetelną osobą taką jak adwokat, pracujący w miejscu takim jak kancelaria adwokacka. Dzięki jego pomocy Pan Dariusz został uniewinniony. Orzeczono, że nie przekroczył granicy obrony koniecznej. W takich spawach jak ta warto udać się do osoby, która zna prawo karne od podszewki. Udzieli nam ona niezbędnej pomocy jaką są porady prawne online. Na szczęście dla Pana Dariusza, Pani Magdaleny i ich córeczki wszystko dobrze się skończyło, a Pan Dariusz został uniewinniony.