O zmianach w umeblowaniu wnętrz

Jeśli urządzilibyśmy przegląd wnętrz w polskich mieszkaniach w większych miastach, mniejszych miejscowościach i wsiach, zobaczymy olbrzymią różnorodność nurtów, barw i standardów życiowych. Ludzie kolekcjonują meble, zapełniające mieszkania od paru ładnych lat. Okazuje się też, że część z nas nie chce się rozstać z eksponatami peerelowskiego zbytu meblarskiego, reprezentowanymi przez siermiężne, pozbawione wdzięku meble systemowe znane jako meblościanka. Prawdopodobnie nasze skłonności do zbierania staroświeckich sprzętów, pomimo tego, iż stać nas na nowe, wypływają z niełatwej historii obyczajowej.

Kolejne pokolenie, które mniejszym sentymentem darzy artefakty z lat powojennych, zrywa ze skłonnościami do zapełniania mieszkań wszelkimi możliwymi, niepasującymi do siebie meblami, jakie tylko są do kupienia w salonach meblowych. Zaczęto w końcu akcentować spójną całość, taki plan pomieszczenia, który u finału da kompozycję wymuskaną w szczegółach, jakkolwiek wcale nie obfitą. Jeśli eklektyzm form, to ze smakiem. Jeżeli meble systemowe to stylowe, o wyszukanym wzornictwie i ergonomiczne.

Zdarza się coraz częściej, że posiadamy amerykański układ mieszkania, to znaczy salon jest przechodnim pomieszczeniem, z którego mamy dojście do innych pokoi i pomieszczeń użytkowych. Taki układ wymuszony jest nierzadko przez charakterystyczne budownictwo, a nierzadko sami zmierzamy do takiego rozlokowania, żeby to salon był centrum domu. Wobec takiego stanu rzeczy w tym reprezentacyjnym punkcie wskazane jest zrobić przyjemne wrażenie, posiadając wystawne meble stylowe do salonu . Amerykański koncept umieszczenia kanapy z funkcją spania na samym środku salonu jest popularny w niemal każdym kraju.

Komody kojarzymy z wielkim, obficie zdobionym meblem, w którym przechowuje się klejnoty, sztućce i reprezentacyjne naczynia. Z upływem lat zmieniło się użycie tego mebla. Komody nowoczesne to na ogół średniej wielkości praktyczne szafki z wieloma szufladami na pościel, bieliznę w sypialni lub dokumenty, środki pielęgnacyjne (komody pokojowe ). Prostota oraz duża pojemność tych szafek są powodem ich rosnącej wziętości.

1 Comment on "O zmianach w umeblowaniu wnętrz"

  1. In-formatorRules | 26 lipca, 2012 at 13:06 |

    Na szczęście komoda nie musi byc dzisiaj tak jak to piszesz „artefaktem” – w końcu produkowane są dziś komody naprawdę na miarę uwagi nawet bardziej wymagajacych. Wręcz nowoczesne, o subtelności i stylowej formie nie wspominajac.
    Spójrz na tą: Komoda Kare Design Shining wysoka – przepiękna, a do tego ma taki „smaczek” fajny i nieco krokodyli design.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.