O czym pamiętać przy zakupie nowego mieszkania w Lublinie?

Lublin to jedno z miast we wschodniej części Polski, gdzie zapotrzebowanie na nowe mieszkania stale rośnie. Poszukiwane są zarówno nieruchomości mające na celu zaspokoić indywidualne potrzeby mieszkaniowe, jak przeznaczone na wynajem.

Nowe mieszkanie w Lublinie – sposób finansowania

Każdy, kto szuka w Lublinie mieszkania na sprzedaż od dewelopera, powinien w pierwszej kolejności określić własne możliwości i zastanowić się nad sposobem sfinansowania zakupu nieruchomości. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest kupno lokalu za gotówkę, ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Konieczne jest wówczas zaciągnięcie kredytu hipotecznego, przy czym warto pamiętać o tym, że obecnie jego uzyskanie nie jest proste, a procedury związane z rozpatrywaniem wniosków i wypłatą środków są czasochłonne.

Nowe mieszkanie w Lublinie – przeznaczenie nieruchomości

Jak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Orion, osoby planujące zakup nowego mieszkania w Lublinie inaczej podchodzą do wyboru nieruchomości w zależności od jej przeznaczenia. Z myślą o najmie najchętniej kupowane są kawalerki lub nieduże mieszkania dwupokojowe. Z kolei z myślą o sobie i swoich rodzinach nabywcy coraz częściej decydują się na większe mieszkania – jednorazowo to co prawda większy wydatek, ale w ostatecznym rozrachunku cena za 1 m kw. jest niższa niż w przypadku małych mieszkań.

Nowe mieszkanie w Lublinie – lokalizacja

Jedną z najważniejszych przesłanek przy zakupie nowego mieszkania jest jego lokalizacja. Z punktu widzenia lokatorów bardzo ważne jest to, aby osiedle było usytuowane w miejscu zapewniającym łatwy i szybki dostęp do środków transportu publicznego oraz obiektów handlowych i usługowych. Z drugiej zaś strony w cenie są spokój i prywatność. Wskazane jest zapoznanie się z planami zagospodarowania przestrzennego przewidzianymi dla danej okolicy. Nierzadko jest tak, że dana lokalizacja wydaje się mało atrakcyjna w momencie zakupu mieszkania, ale za kilka lat sytuacja ta ulegnie zmianie z racji na realizowane tu inwestycje.