Niezwykła kariera pizzy

Bodaj żaden inny przepis kulinarny nie sprawił takiej kariery na całym globie i nie osiągnął tak ogromnej popularności jak pizza. Przypuszczalnie każdy mieszkaniec cywilizowanego świata spożywał pizzę choć raz w swym życiu. Sława tego kolistego racucha z domieszkami jest tak wielka, iż w nawet w niewielkich miasteczkach, takich, których liczebność mieszkańców nie wykracza nawet dziesięciu tysięcy ludzi można zastać po dwie tudzież trzy restauracje podające pizzę.

Co więcej, nagminnie to właśnie włoski przysmak jest naczelnym, jeśli nie jedynym posiłkiem podawanym w takich restauracjach. Wówczas mowa jest już o pizzerii a nie o restauracji. W USA pizzerii jest tak wiele w każdym mieście jak również miasteczku, iż w książkach telefonicznych stworzono ponadplanowy dział pod nazwą „Pizzerie”. Numery do pizzerii nie mogły pomieścić się bowiem w dziale „Kulinaria” i trzeba było ukształtować dla nich odrębny dział. Wycenia się, iż w przeciągu każdej minuty na całym świecie spożywanych jest ponad dwadzieścia tysięcy kawałeczków włoskiego placka. Notabene, kto by teraz poszukiwał numerów telefonów do pizzerii w książkach telefonicznych, jeżeli mamy internet.

Z terenu naszego miasta, Szczecina każdego dnia więcej niż siedemdziesiąt tysięcy razy szukane są tego rodzaju hasła jak pizza Szczecin, pizzeria Szczecin lub Restauracja Szczecin. W gruncie rzeczy ciężko spotkać kogokolwiek, kto nie lubiłby pizzy.

Be the first to comment on "Niezwykła kariera pizzy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.