Narty we Włoszech – 5 miejscowości, które warto wybrać

Czy myśleliście kiedyś o wyjeździe na narty do Włoch? Jeśli tak to pozwólcie, że przedstawimy Wam pokrótce kila ciekawych miejscowości, które być może weźmiecie w swoich planach pod uwagę. Będą to Livigno, Val di Sole, Bormio, Cervinia i Kronplatz.

Livigno

Jest to niewielka miejscowość w Lombardii, którą zamieszkuje niewiele więcej niż 5 tysięcy osób. Znajduje się na wysokości ponad 1800 metrów. Jest tam aż 31 wyciągów narciarskich, a łączna długość tras do szusowania wynosi 115 kilometrów. Klimat pozwala jeździć na śniegu nawet do maja. Ciekawostką handlową jest tu fakt, że Livigno należy do tak zwanej strefy wolnocłowej. Dzięki czemu towary w sklepach są sprzedawane bez podatku VAT i akcyzy, można więc kupić tu co nieco taniej niż w innych rejonach Włoch.

Val di Sole

Nie jest to pojedyncza miejscowość ale obszar obejmujący łącznie około 610 kilometrów kwadratowych na terenie regionu Trydent – Górna Adyga. Razem będzie to czternaście miejscowości, z których największa nazywa się Male. Doskonałe warunki narciarskie i snowboardowe pozwalają organizować tu raz po raz zawody międzynarodowe w tym sporcie. Między innymi Puchar Świata. Ale ciekawie jest tu także latem.

Bormio

Także leży w Lombardii, podobnie jak wspomniane wyżej Livigno. Można tu nie tylko świetnie pojeździć na nartach ale skorzystać też z dobrodziejstw wód termalnych. 44 trasy narciarskie o długości 50 kilometrów pozwalają jeździć wszystkim uczestnikom, bowiem są mają one bardzo zróżnicowany stopień trudności. Na tu górę możecie wjechać jednym z czternastu wyciągów. Odbywają się tu regularnie zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim.

Cervinia

To znany ośrodek narciarski w regionie Dolina Aosty. Leży na wysokości aż 2006 metrów. Tu też organizuje się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Kilkakrotnie też odbywały się Mistrzostwa Świata FIBT. Nad miejscem góruje bardzo charakterystyczny szczyt Matterhorn, znany też pod nazwą Monte Cervino.

Kronplatz

Tak nazywa się szczyt w Dolomitach o wysokości 2 275 m n.p.m. Od niego wziął nazwę tutejszy ośrodek narciarski oceniony na aż 5 gwiazdek. Kursują tu po stokach aż 22 kolejki gondolowe i 5 wyciągów krzesełkowych. Trasy do zjeżdżania liczą 119 kilometrów.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter