Namioty turystyczne i ich esencja

By uniknąć nieprzyjemności w trackie biwaku priorytetową rzeczą jest ze stuprocentową pewnością należyte przygotowanie się do eskapady, Musimy być wewnetrznie gotowi na to, że nocleg pod namiotami różni się odrobinę od snu w komfortowej przestronnej sypialni. Jeśli posiadamy za sobą możemy być prawie pewni, że namioty turystyczne zagwarantują nam wiele niezapomnianych chwil. Brak takiej świadomości wynika w dużej mierze z braku adekwatnego doświadczenia i ograniczonej wyobraźni ludzi aspirujących do miana podróżnika. Jest to metoda na podróżowanie wyłącznie dla osób wytrwałych i nie narzekających na różnego rodzaju niedogodności wypływające z przebywania w znacznej mierze pod gołym niebem i bez typowych udogodnień, z którymi oswoiła nas współczesna cywilizacja.

Praktycznie każdy z nas choćby raz w życiu brał udział w wyprawie, której priorytetową atrakcją było spanie pod namiotem. Namioty turystyczne od lat były przyjaciółmi podróżników, którzy chcą od własnych podróży czegoś więcej jak wygodne łóżka i ciepłej wody. Biwakowanie to wyzwanie, na które nie każdy jest właściwie przygotowany, stąd też w ogromnej liczbie przypadków płynie główny nurt krytyki płynący do zjawiska jakim jest noc pod namiotami.

Odcięcie się od stacjonarnego sposobu życia nie jest rzeczą łatwą, wyjątkowo dla zagorzałych domatorów. Nawet jedna osoba też nie oczekuje, że rzucą oni wszystko i prztransportują się do nowego domostwa, które mogą spakować w drobną paczkę i ruszyć z nią w świat. Namioty turystyczne dają tylko szansę tymczasowej odskoczni od codzienności, która ząłcza nas z miejscem i zamieszkującymi ją ludźmi. Wyrywają nas w pewien sposób ze świata trwałych wartości, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Uciekamy tym sposobem z kręgu jaki zatacza wokół społeczna kontrola, oko czujnej sasiadki nie jest w stanie nas dostrzec, stajemy się niemal pierwotni w swoim usposobieniu, przechodząc niejako gdzieś na margines społecznego zycia, a wręcz poza niego. Stajemy się wolni i nieskrępowani.