Najlepszy sposób na ogrzanie tarasu – promienniki podczerwieni

Podczerwień to zjawisko występujące naturalnie w przyrodzie, a największym jej źródłem jest samo słońce. Podczerwień została okiełznana przez człowieka już wiele lat temu, jednak nadal znajdziemy ją w wielu dziedzinach naszego życia. Nowoczesną technologią, która wykorzystuje owe zjawiska, są promienniki podczerwieni. Urządzenia te to innowacyjny sposób na zapewnienie sobie i swoim bliskim komfortowego ciepła zarówno w domu, jak i na tarasie czy balkonie. Promienniki podczerwieni to rozwiązanie gwarantujące nam błogie ciepło przy szybkim, ekonomicznym oraz ekologicznym działaniu.

Jak działają promienniki ciepła? Promiennik podczerwieni – cena, wady i zalety

Najciekawszą, a zarazem najlepszą rzeczą, jaką oferują nam promienniki podczerwieni, jest sposób ich działania. Grzejniki podczerwieni emitują krótkie fale podczerwone, które za zadanie mają ogrzać człowieka. Ogrzane zostaną również powierzchnie mebli, posadzki czy ściany, co również podnosi odczuwalny komfort grzewczy. W przeciwieństwie do tradycyjnych form ogrzewania, promiennik podczerwieni nie podnosi temperatury powietrza, dzięki czemu możemy cieszyć się świeżym i rześkim powietrzem. Takie działanie pozwala na uniknięcie przegrzania, suchego powietrza, a także unoszącego się w górę kurzu i innych zanieczyszczeń. Warto również wspomnieć o braku emisji szkodliwych spalin do środowiska, co również dobrze wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Ogromnym atutem jest też szybkość działania promienników elektrycznych – do tej pory musieliśmy poświęcić dużo czasu na rozpalenie oraz nieustanne dokładnie do ognia, a jednocześnie długo czekać na ogrzanie i błogie ciepło. Stosując promienniki podczerwieni, komfortowe ciepło poczujemy już w kilka sekund, a samo urządzenie wystarczy tylko włączyć. Promienniki IR to technologia całkowicie bezpieczna dla dzieci, alergików czy osób starszych.

Promienniki podczerwieni to również multum możliwości, różne wymiary urządzeń i formy. Do użytku domowego możemy wybierać wśród promienników wolnostojących, wiszących lub ściennych. Te pierwsze zdecydowanie sprawdzą się w większych przestrzeniach lub na tarasie. Promienniki podczerwieni wiszące to ciekawa propozycja, którą możemy zastosować np. nad wypoczynkiem ogrodowym. W przypadku promienników ściennych, które najczęściej spotkamy jako panele grzewcze, mamy możliwość zawieszenia ich w dowolnym miejscu na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Promienniki podczerwieni mogą mieć ciekawy design, który będzie ozdobą oraz interesującym dodatkiem każdego nowoczesnego wnętrza czy tarasu.

Promiennik podczerwieni w użytku domowym

Promiennik ciepła to urządzenie, które jako dodatek do posiadanego już systemu grzewczego w pozytywny sposób może wpłynąć na nasze finanse. W jaki sposób? Już tłumaczymy.

Otóż weźmy pod lupę pomieszczenie, jakim jest łazienka. Kaloryfery w całym domu najczęściej uruchamiamy dopiero przy pierwszych przymrozkach, ale w łazience dodatkowego ciepła potrzebujemy zdecydowanie wcześniej. Kąpiel to przyjemność sama w sobie, jednak, gdy mamy do czynienia z lodowatymi kafelkami, cały urok mija. Stosując promienniki podczerwieni, możemy uruchomić je po prostu na czas brania kąpieli, a nie palić w piecu.

Promienniki ciepła pomogą zapewnić nam komfortowe warunki w okresach przejściowych lub do dogrzania konkretnych miejsc w naszym domu, a dodatkowo pozwolą zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Promienniki podczerwieni na taras – sposób na całoroczny sezon grillowy

Promienniki elektryczne to urządzenia, które umożliwiają spędzanie czasu na tarasie czy balkonie nawet przez cały rok. Ciepło z promiennika podczerwieni dociera bezpośrednio do człowieka i ogrzewa go, dzięki czemu niezależnie od panujących warunków atmosferycznych każda osoba w zasięgu urządzenia będzie mogła cieszyć się błogim ciepłem. Dodatkowo komfort grzewczy zapewni już w kilka sekund, bez potrzeby poświęcania czasu na nieustanne dokładanie do ognia. Promienniki podczerwieni to sposób na organizowanie spotkań przy grillu nawet w chłodne wieczory! Wspaniałą zaletą jest również brak emisji spalin, dzięki czemu czas spędzony na zewnątrz będzie jeszcze przyjemniejszy i zdrowszy.