Najlepsze konto osobiste – o czym należy pamiętać?

Dziś większość osób – zarówno młodych, jak starszych – ma swoje własne konto osobiste. Dzięki niemu można przechowywać gotówkę w bezpiecznym miejscu, ale i korzystać z wielu pomocnych funkcjonalności, jakie posiada dany rachunek. Sprawdź, jak wybrać najlepsze konto osobiste!

Prawie każdy bank funkcjonujący na polskim rynku ma w swojej ofercie ciekawe rachunki osobiste. Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni produkt? Najlepszą opcją jest porównywarka kont osobistych! Sprawdź szczegóły.

Jakie konto osobiste wybrać?

Przede wszystkim wybierz rachunek dopasowany do swoich potrzeb. Zastanów się, czy potrzebujesz konta, z którego będziesz wykonywać przelewy przez internet, opłacać rachunki i korzystać z karty do konta, którą możesz płacić za zakupy stacjonarne. A może zależy Ci na nowoczesnej bankowości, płatnościach mobilnych i świetnej aplikacji na smartfona? Jeśli już określisz swoje potrzeby, zwróć uwagę, które konto osobiste pozwoli Ci na jak najtańsze korzystanie z nich.

Ile kosztuje konto osobiste?

To kolejna kwestia, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Na rynku dostępne są zarówno darmowe konta osobiste, jak i takie, za które należy płacić co miesiąc nawet kilkadziesiąt złotych. Większość banków pozwala na zredukowanie opłat do zera, pod warunkiem wykonania kilku prostych czynności związanych z użytkowaniem konta. Możesz na przykład zyskać darmowy rachunek, jeśli wykonasz kilka przelewów na określoną kwotę, zapewnisz odpowiednie wpływy na rachunek czy zlecisz przelew wynagrodzenia. Warto więc sprawdzić, co oferuje dany bank.

Ranking kont osobistych – wybierz odpowiednią ofertę!

Jeśli nie wiesz, na jakie parametry i opłaty zwrócić uwagę, szukając dobrego rachunku, sprawdź aktualny ranking kont osobistych. Znajdziesz w nim cały szereg ofert, które możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. W rankingu wyróżnione są opłaty za otwarcie i użytkowanie konta, kartę do konta, koszt przelewów online oraz wypłat z bankomatów. Jeśli chcesz poznać szczegóły rachunku, zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, które również znajdziesz w rankingu.

Ranking rachunków bankowych, to duże ułatwienie, gdyż nie musisz na własną rękę porównywać produktów dostępnych w bankach. Wszystko możesz znaleźć w jednym miejscu, co zdecydowanie pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę.

Konto osobiste online możesz otworzyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wypełnisz wniosek, potwierdzisz swoją tożsamość, np. za pomocą wykonania selfie, a wszelkie dokumenty i kartę otrzymasz za pośrednictwem kuriera. Powodzenia!