Nad morzem w Polsce

Tym razem nie będę się rozpisywał o walorach urlopu nad morzem. Te są ogólnie znane i nie kwestionowane. Piękno nadbałtyckich plaż, w których posiadaniu jest Polska to naprawdę potężny kapitał. Dzisiaj pragnę zwrócić uwagę na rzeczy mniej ciekawe, które niespodziewanie mogą nam popsuć wypoczynek nad Bałtykiem.

Przede wszystkim przed wyborem miejsca odpoczynku nad morzem powinniśmy się zastanowić czego oczekujemy. Jeśli wybór pada na znane kąpieliska nadmorskie musimy wziąć pod uwagę koszt naszego pobytu. To nie tylko noclegi nad morzem, ale także sam pobyt z różnymi atrakcjami. Nie kręćmy wtedy nosem kiedy dookoła widzimy horrendalne ceny. Sezon jest krótki i każdy chce zarobić. I dobrze! Jednak źle się dzieje, kiedy za chęcią szybkiego zarobku nie podąża wysoka jakość świadczonych usług. Dotyczy to obiektów noclegowych jak i punktów gastronomicznych.
No cóż na nocleg już nie wiele poradzimy będąc na miejscu. Trzeba to jakoś przeżyć:(
Inaczej sprawa się ma z serwowanymi posiłkami wzdłuż promenad znanych miejscowości wypoczynkowych. Może nie szastajmy tak ciężko zarobionymi pieniążkami za nim nie zrobimy rozpoznania, czy trafiliśmy na uczciwą jadłodajnię, czy też na taką, gdzie szefostwo na zapleczu zamiast zastanawiać się jak podnieść jakość usługi, liczy już zyski.
Na pewno sygnałem ostrzegawczym jest ilość gości w lokalu. Kiedy na dworze panuje ożywiony ruch, a w lokalu jest zaledwie parę osób, może to być sygnał ostrzegawczy.
Oczywiście taka ostrożność nie przyczyni się do tego, że wrócimy z pełnym portfelem. Jednak jednego będziemy pewni, że z sensem wydaliśmy pieniądze.
Sprawa ma się całkiem inaczej, gdy na pobyt wybieramy małe osady nadmorskie. Tutaj już z założenia nie będziemy wydawać kroci na umilenie sobie pobytu. I dobrze! To nasz wybór. Taki sposób spędzenia urlopu na pewno dostarczy wiele, wiele niezapomnianych przeżyć.
Kiedy jesteśmy z pociechami to zapewne za kilka lat przeglądając album rodzinny z rozrzewnieniem będziemy wspominać taki urlop nad morzem. Czego Wam serdecznie życzę.
Do zobaczenia na nadbałtyckich plażach. Ahoj!