Na co możemy liczyć opłacając ekstra polisę zdrowotną?

Dodatkowa polisa zdrowotna powinna zapewniać nam opiekę medyczną najwyższej jakości. Jednak okazuje się, że nie zawsze tak jest, dlatego warto dokładnie dowiedzieć się, jakie usługi zyskujemy, korzystając z tego typu oferty. Polisa zdrowotna ma dawać szansę bezpłatnego leczenia we wszystkich placówkach, które są objęte danym ubezpieczeniem. Jednak, czy w ofertę wliczane są wszystkie choroby? Okazuje się, że większość przypadków nie jest objętych polisą

. Szereg firm nie uwzględnia nagłych wypadków. Większość polis nie może pokryć wydatków związanych z leczeniem dolegliwości, na które klient cierpiał przed jej wykupieniem ani chorób wrodzonych.

Z polisy nie można też korzystać w potrzebie nagłej operacji, np. po wypadku samochodowym. Pokrywa ona jednak koszt zaplanowanego zabiegu chirurgicznego. Trzeba przy tym zaznaczyć, że niektóre firmy nie opłacają operacji kręgosłupa. Jeśli trafimy do szpitala, możemy też liczyć na to, że dzięki polisie otrzymamy przytulniejszy pokój o wyższym standardzie. Pobyt w szpitalu opłacany jest zwykle wtedy, gdy trwa nie dłużej, niż 3 dni. Decydując się na polisę premium, otrzymamy zniżkę na wizyty u dentysty. Kobietom, które zaszły w ciążę już po wykupieniu polisy, ubezpieczyciel opłaca wizyty u lekarza i poród.

Na pomoc w leczeniu mogą też liczyć cukrzycy, których choroba została zdiagnozowana po nabyciu ubezpieczenia. W przypadku raka, ubezpieczenie obowiązuje wtedy, gdy poprzednie leczenie zostało zakończone, co najmniej 5 lat przed opłacenie polisy.

Ubezpieczenie pokrywa również koszty wzywania karetki nawet, jeśli nie pokrywa kosztów leczenia.