Montaż rekuperacji

Rekuperacja, bardzo często stosowana przez projektantów metoda wentylacji z odzyskiem ciepła doskonale sprawdza się w coraz dokładniej uszczelnianych, a przez to energooszczędnych budynkach. Główną przyczyną uzyskania jak najlepszego współczynnika dotyczącego strat ciepła dla nowoczesnego domu są przede wszystkim stale rosnące ceny za ogrzewanie. Drugim ważnym aspektem jest ograniczenie emisji pyłów do atmosfery wytwarzanych w procesie spalania paliw stałych ciągle jeszcze będących głównym surowcem energetycznym służącym do ogrzewania polskich domów. Oba te czynniki wspomaga montaż systemu wentylacji mechanicznej.

Dzięki zastosowaniu rekuperacji nie ma potrzeby w celu przewietrzenia domu częstego otwierania okien, a ilość i jakość powietrza jest ściśle regulowana dając wnętrzu bardzo zdrowy mikroklimat. Przez urządzenie zwane rekuperatorem przepływa jednocześnie w dwóch różnych kierunkach powietrze pobierane z zewnątrz, świeże i chłodne, a usuwane jest z budynku powietrze zużyte. Energia, która powstaje w momencie skrzyżowania się tych strumieni powoduje iż ciepło przekazane jest strumieniowi zewnętrznemu przez co unika się strat cieplnych.

Zamontuj rekuperację w swoim domu!

Zawsze świeże powietrze niezależnie od stanu jego jakości na zewnątrz to ważny atut posiadania rekuperacji. Brak konieczności otwierania okien zimą by przewietrzyć mieszkanie docenią szczególnie mieszkańcy Górnego Śląska i dużych aglomeracji miejskich. To również brak przeciągów tak zdradliwych dla osób mających skłonności do szybkiego przeziębiania się.

Oszczędności na rachunkach za ogrzewanie dochodzące nawet do 30 procent, co biorąc pod uwagę wysokość opłat za to medium w skali roku pozwala zyskać w portfelu, bywa że i kilka tysięcy złotych.

Koniec z nadmiarem wilgoci, kurzu i nieprzyjemnymi zapachami kuchennymi, czyli wyjątkowo przyjazne środowisko dla alergików.

Reasumując, zamontowanie systemu rekuperacji to korzyści nie tylko finansowe w dłuższej perspektywie, ale też korzystne środowisko dla zdrowia użytkowników domu, w którym inwestycja zostanie przeprowadzona.