Moje własne, domowe SPA

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na drogie kosmetyki, wizytę w ekskluzywnym salonie urody, czy weekendowy pobyt w SPA. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby odprężyć się i zregenerować w domowym zaciszu, tworząc swój własny mini ośrodek SPA.

Odpowiedni nastrój.

O tym jak ważny jest nastrój, aby się wyciszyć i odprężyć, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Blask płonących świec i klimatyczna muzyka doskonale relaksują. Warto zadbać również o zapach. Kadzidełka i olejki eteryczne pobudzają zmysły i tworzą romantyczny klimat, który korzystnie wpływa na każdą kobietę.

Relaksująca kąpiel.

Kilkunastominutowa, gorąca kąpiel z dodatkiem soli morskich lub nawilżającego mleka przyniesie ulgę dla duszy i ciała. Ważne jest jednak aby kąpiel nie trwała zbyt długo, gdyż skóra nie przepada za gorącą wodą, która ją wysusza. Około dwudziestominutowy seans relaksacyjny w wannie w zupełności wystarczy.

Orzeźwiający prysznic.

Nie wszyscy posiadają w domu dużą wannę. Istnieją jednak sposoby na ?prysznic w stylu SPA?. Masaż strumieniem na przemian ciepłej i zimnej wody pobudza krążenie krwi, doskonale działa na pomarańczową skórkę na udach i pośladkach ujędrniając ją i uelastyczniając.

Gładka cera.

Na początek, aby otworzyć pory i pozbyć się toksyn, zrób ?parówkę?. Dodatek rumianku nawilży skórę twarzy. Po takim zabiegu peeling da lepsze rezultaty. Sposobów na wykonanie domowego, naturalnego peelingu jest bardzo wiele. Dzięki nim łatwiej usunąć wągry i zaskórniki.

Zabiegi pielęgnacyjne.

Istnieje szereg zabiegów pielęgnacyjnych, które można wykonać w domu. Tanim kosztem można osiągnąć takie efekty jak w ekskluzywnym salonie kosmetycznym, czy ośrodku SPA. Wszystko to za sprawą dobrodziejstw jakie daje nam natura, wystarczy tylko odszukać sposoby i naturalne produkty, które będą odpowiednie dla naszej urody, ale to już rzecz indywidualna?