Miś Paddington i inne bajki

Wielu z nas zapewne z nostalgią wspomina czasy, gdy byliśmy dziećmi, a rodzice czytali nam bajki do poduszki. I wiedzieli co robią. Świadomie lub być może nieświadomie, wpływali na pozytywny rozwój swojego dziecka. Dziś jednak, współczesny rodzic stoi przed zadaniem trudniejszym, ponieważ konkuruje z telewizją i Internetem, który niekiedy przekazuje dziecku wiele sprzecznych informacji, niekiedy takich, które jeszcze nie są dla niego zrozumiałe.

Nie trzeba jednak tłumaczyć, jak bardzo czytanie na głos choćby kilkanaście minut dziennie wpływa na dziecko. Przede wszystkim, kilkulatek posiada ogromne możliwości uczenia się i zapamiętywania. Jeśli czytamy maluchowi regularnie, nie tylko dostarczamy mu wiedzy, ale wspomagamy rozwój procesów logicznego myślenia, kreatywności. Czytanie pomaga w polepszaniu koncentracji, co jest w dzisiejszych czasach problemem wielu dzieci. Sam fakt przebywania z dzieckiem w takich chwilach sprawia, że poznajemy je lepiej, dzięki czemu łatwiej nam zrozumieć jego potrzeby. Audiobook pt. „Miś zwany Paddington” jest jednym z najbardziej popularnych postaci bajkowych w literaturze dziecięcej. Przez 50 lat zaskarbił sobie sympatię setek tysięcy dzieci na całym świecie.

Prezentowany tu audiobook, jest nagraniem czytanym przez znakomitego aktora ? Artura Barcisia. Artysta włożył wiele serca i wszystkie swoje umiejętności, w jak najlepsze zaprezentowanie tej bajki nie bez powodu. Sam chciał od zawsze zagrać misia Paddingtona, a przy okazji jest to ulubiona postać jego żony. Klasyczne tłumaczenie Kazimierza Piotrowskiego sprawia, że tekst jest łatwy i przystępny dla każdego dziecka. Audiobook stanowi trzy godziny znakomitej zabawy nie tylko dla dzieci, ale i dla wszystkich dorosłych dzieckiem podszytych.

Be the first to comment on "Miś Paddington i inne bajki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.