Miłość do biżuterii

Od lat oczywiste jest, że kobiety uwielbiają różnego rodzaju błyskotki. Chodzi rzecz jasna o to, by wspaniale wyglądać i wyróżnić się z tłumu, a temu nic nie służy lepiej niż właściwie dobrany naszyjnik oraz przyciągające wzrok panów kolczyki. Jak miło zaskoczyć małżonkę lub partnerkę? Dając jej biżuterię. Co daje się w chwili oświadczyn? Pierścionek zaręczynowy, czyli także biżuterię. Kobiety po prostu są stworzone po to, by lśniły na nich srebro, złoto, cenne kamienie, kryształy lub ręcznie wykonana biżuteria.

Na rynku dostępny jest niezwykle duży wybór różnego rodzaju biżuterii i aktualnie trudno byłoby odnaleźć jakiś dominujący styl czy wzornictwo. Wchodząc do pierwszego lepszego odnajdziemy tam biżuterię niezwykle oryginalną, ale również i nawiązującą do tradycyjnej klasyki. Być może zaskoczy nas także nieco alternatywne wzornictwo z wykorzystaniem metalu, plastiku, flicu i wielu innych materiałów.

Być może właśnie to jest znakiem naszych czasów, że w przeszłości mając na myśli biżuterię myślało się o łańcuszkach, pierścieniach i kolczykach wykonanych z metali szlachetnych. Obecnie biżuteria może jednak wyglądać zupełnie inaczej i wręcz cenione jest alternatywne podejście do biżuterii. Elegancko wyglądająca dama z pięknym naszyjnikiem ze stali lub z kryształkami, którym daleko do wartości szafirów i rubinów nie stanowi współcześnie niezwykłego zjawiska posądzanego o brak dobrego smaku. Wręcz przeciwnie ? nowoczesna biżuteria czerpie inspirację z wielu typów materiałów, nie zawsze ze złota i srebra.

Rzecz jasna nie każda obecna na rynku biżuteria jest gustowna i elegancka, bardzo wiele modeli niestety jest dość tandetna. Uważajmy więc na to, co możemy kupić na różnego typu straganach i w butikach i raczej nie decydujmy się na banalne, błyszczące wisiory itp. Warto pamiętać także o tym, by biżuterię zawsze starać się dobierać do koloru i rodzaju stroju. Nie zawsze trzeba błyszczeć, są momenty, kiedy dyskretna i elegancka ozdoba zrobi o wiele większe wrażenie. A czasem wystarczą eleganckie ozdoby do włosów.

Z pewnością każda z nas widziała modną (szczególnie w sezonie zimowym) biżuterię zrobioną z filcu. Materiał ten powrócił do łask i produkować z niego można dziesiątki przeróżnych naszyjników, bransolet, kolczyków, jak również odzieży, czapek, szali, kamizelek, a nawet torebek, czy również etui (na laptopa, czy telefon). Filc nie jest oczywiście jedynym materiałem, z którego produkuje się aktualnie efektowną biżuterię. Z pewnością uwagę zwracają również interesujące łączenia materiału, surowości nitek lnianych i delikatności kryształków, czy ciekawego połączenia błyszczących elementów plastiku.

Be the first to comment on "Miłość do biżuterii"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.