Mieszkanie czy dom – w co zainwestować?

Inwestowanie w nieruchomości z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego ? to jedna z najpewniejszych, najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych form inwestycji. Zanim jednak zdecydujemy się na ulokowaniu swoich oszczędności w nieruchomościach, warto zorientować się, jakiego rodzaju nieruchomości najlepiej kupować. Do dyspozycji każdego inwestora są działki gruntowe, domy i lokale.

Zakup mieszkania to zdecydowanie najpopularniejsza forma inwestycji. Mieszkań nie brakuje. W ostatnim czasie ich podaż jest bardzo wysoka, co skutkuje również nieznacznym obniżeniem cen. Z dużym prawdopodobieństwem można więc założyć, że mieszkanie, które kupimy za jakiś czas będzie można sprzedać z zyskiem. Z drugiej strony trzeba mieć na uwadze również fakt, że mieszkanie wymaga stałych nakładów finansowych i to bez względu na to, czy chcemy przeznaczyć je na sprzedaż, czy też na wynajem. Aby mieć pewność, że zakup mieszkania przyniesie nam zysk, musimy też starannie wybrać lokal, w który zainwestujemy. Obecnie największą popularnością zarówno wśród kupujących, jak i wśród wynajmujących cieszą się mieszkania o niewielkim metrażu, najchętniej dwupokojowe.

W przypadku domu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Większość osób, która może pozwolić sobie na kupno domu, woli wybudować go samodzielnie. W ten sposób mają pewność, że dom pod każdym względem będzie odpowiadał ich oczekiwaniom. Wynajem całego domu również nie jest zbyt kuszącą opcją, przede wszystkim ze względu na wysoki koszt takiego rozwiązania. Dla większości zainteresowanych rozsądniejszym wyjściem jest comiesięczne spłacanie rat kredytu i budowa własnego domu.

Be the first to comment on "Mieszkanie czy dom – w co zainwestować?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.