Miasto na wyspach.

Unikatowym miastem pod względem położenia w Polsce jest na pewno Świnoujście, albowiem zlokalizowane jest ono na 44 małych i niezamieszkanych wyspach, oraz 3 zamieszkanych takich, jak Wolin, Karsibór i Uznam. Miasto to znane jest także z portu morskiego oraz czystych plaż, które ostatnio zostały dobrze oczyszczone z pozostałości po II wojnie światowej, więc są bezpieczniejsze dla plażowiczów.

Sporo osób wybiera wypoczynek w Uzdrowisku Świnoujście, ponieważ tutejszy mikroklimat działa zbawiennie na wiele chorób między innymi na choroby układu oddechowego czy choroby układu krążenia, ale aby w pełni skorzystać z wszystkich dobrodziejstw tej okolicy warto zarezerwować noclegi Świnoujście na kilka dni i spędzić każdy dzień inaczej.

Noclegi Świnoujście można znaleźć w przystępnych cenach, jeśli tylko zarezerwuje się je jeszcze przed sezonem lub też zdecyduje się na wypad w kilka osób i rezerwację apartamentów turystycznych, które najczęściej wybierane są przez grupy 4 i 5 osobowe, ponieważ najbardziej się opłacają. Wybór apartamentów jest bardzo szeroki. Możemy zdecydować się na apartamenty w centrum w Platan Complex około dziewięćset metrów od morza w cenie dwustu dwudziestu złotych za jednostkę mieszkalną jak i eleganckie apartamenty przy promenadzie.

Najbardziej wymagający klienci decydują się zazwyczaj na znane osiedle Baltic Park Plaża, które oferuje apartamenty z widokiem na morze.