Meble w stylu retro

Wnętrze z inspiracją retro to trend, który ostatnimi czasy przyciąga dużą popularność. Co ciekawe, liczne jego elementy uzyskać można małym kosztem, np. odwiedzając pchli targ lub oglądając przedmioty przechowywane w piwnicy w domu rodzinnym. Wyposażenie w stylu retro, lampy czy dekoracje ścian – wszystkie te elementy muszą tworzyć spójny efekt.

Retro to styl, który korzysta z dawnych kierunków w aranżacji, dla niektórych będą to kwiatowe motywy, a dla innych geometryczne kształty lat 70. Takie rozwiązanie znakomicie zaprezentuje się zarówno w salonie, jak i kuchni czy pozostałych pomieszczeniach. Producenci elementów wyposażenia dokładnie orientują się jakie zainteresowanie wzbudza retro, wobec tego odpowiednie meble kuchenne czy inne wyszukać da się w niejednym katalogu meblowym.

Pod względem wzornictwa dominują drewniane, ale świetnie prezentują się również te białe lub różnokolorowe. Do tego jeszcze kilka urokliwych elementów, jak malowane filiżanki do kawy i koronkowe firanki zapewnią niepowtarzalny efekt.
Z kolei w pokoju gościnnym klimat budują nie tylko meble, ale ponadto narzuty na tapczan, poduszki czy czarno-białe fotografie rozmieszczone na ścianach. W tym przypadku świetnie prezentują się tzw. meble systemowe, ponieważ z jednej strony ich wygląd może nawiązywać do dowolnego stylu, ale też dają możliwość, by komfortowo przechowywać wiele przedmiotów. Retro widać może być też w łazience, tam ozdobą mogą być haftowane ręczniki czy ozdobne mydełka. Swoje zamiłowanie do stylu retro pokazać można też w ogrodzie, ponieważ doskonale wzbogacą aranżację stylizowane meble, ale też proste leżaki oraz zawieszone między gałęziami drzew małe latarnie czy barwne jak motyle ceramiczne donice.

1 Comment on "Meble w stylu retro"

  1. Mnie się podobają meble retro, ale nie z jakimś nie wiem jakim mega szałem.
    Raczej gdybym miał kupować to meble od producenta z warszawy – np stąd, bo juz u nich kiedyś szafę brałem, więc wiem. I to nie retro.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.