Maszyny czyszczące – niezbędne do sprzątania?

Każda dziedzina życia rozwija się, a wraz z rozwojem coraz częściej maszyna zastępuje człowieka. Nie inaczej jest w dziedzinie sprzątania. Tu również klęcząca na kolanach pani sprzątająca, trąc zaciekle zabrudzone miejsce nabawiając się bólu w krzyżu została zastąpiona maszyną sprzątającą, która prace fizyczne takie jak ciężkie sprzątanie wykona za człowieka.

O ile nikt nie inwestuje w maszynę sprzątającą do domu, gdzie sprzątania jest stosunkowo niewiele, osób korzystających z obiektu również – nawet przy bardzo licznej rodzinie raczej nie dochodzimy do poziomu 100 użytkowników powierzchni dziennie, jak to ma miejsce w biurach, halach i innych obiektach, które właśnie trzeba sprzątać maszynowo.

Obiekty publiczne lub hale produkcyjne wymagają do sprzątania profesjonalnego sprzętu czyszczącego i jest to już oczywistość. Nie uda nam się zamieść kilkuset metrowej hali bez profesjonalnej zamiatarki. Rozlanego oleju nie usuniemy ręcznie, gdyż po pierwsze zajmie to cały dzień, po drugie nigdy nie uda się tego dokładnie zrobić.  Musimy użyć profesjonalnej szorowarki czyli własnie maszyny czyszczącej.

Maszyny czyszczące i sprzątające to pojęcie dość ogólne. Nie kupujemy po prostu ot tak maszyny sprzątającej. De facto, większość z nas nie wiedząc o tym posiada  w domu jeden model maszyny sprzatające – odkurzacz domowy. Oczywiście tutaj rozmawiamy raczej o profesjonalnych maszynach czyszczących stosowanych nie przez żonę, babcię czy mamę, ale przez firmę sprzątającą. Każda firma dobiera maszynę w zależności od wielu czynników.

Przede wszytkim warto określić przeznaczenie maszyny czyszczącej. W zależności od usług jakie świadczy dana firma sprzątająca trzeba wybrać najlepszą maszynę. Jeżeli specjalizujemy się w praniu wykładzin i dywanów kupujemy odkurzacze do dywanów i wykładzin. Jeżeli świadczymy usługi bardziej specjalistyczne, np. czyścimy tapicerkę w samochodzie, bądz w samolocie może warto pomyśleć o odkurzaczu plecakowym, z którym można bez problemu zmieścić się w bardzo małej przestrzeni.  Bywa, że w miejscu gdzie sprzątamy mamy ograniczony dostęp do źródła zasilania. Tu rozwiązaniem może okazać się akumulatorowa maszyna czyszcząca. A gdy czyścimy parking lub halę wyłożoną kaflami? Tu na pewno warto zaopatrzyć się w automat do mycia podłóg. Możemy wybierać zarówno maszynę czyszczącą prowadzoną przez czlowieka jak i maszynę czyszczącą samojezdną.

Wszystko zależy od przeznaczenia oraz od funduszy.  Z maszynami jak z samochodami. Możemy kupić tanio maszynę, której markę porównamy do fiata cinquecento – jest ich sporo, są tanie ale często się psują. Możemy kupić Audi – drogie, piękne, ale pełne elektroniki i systemów scalonych, gdzie jeśli niewprawny pracownik zepsuje jeden element siada wszystko. Maszyny firmy Fiorentini porównać można do Volkswagena. Silna, solidna konstrukcja, wytrzymały silnik, sprzęt dobrej klasy za rozsądną cenę.

1 Comment on "Maszyny czyszczące – niezbędne do sprzątania?"

  1. Zależy co się czyści, ale jeśli chodzi np o dywany to ja zlecem ich doszorowywanie firmom (sami byśmy się tu zajechali). Zostawię namiary, może ktos skorzysta: czyszczenie dywanów Gdańsk – fajni fachowcy, dobra firma.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.