Magazyny wnętrzarskie dobrze się sprzedają

Wielu z nas zanim rozpocznie remont lub na nowo urządzi swoje mieszkanie, szuka interpretacji w kolorowych magazynach o tematyce wnętrzarskiej. Zdarzają się i tacy, którzy sięgają po nie regularnie, nawet jeśli nie planują w najbliższym czasie żadnych zmian w swoim mieszkaniu, po prostu dla czystej przyjemności płynącej z ich czytania i oglądania. Doskonałym potwierdzeniem tych danych są wyniki ostatnich badań dotyczących sprzedaży magazynów o wystroju i aranżacji wnętrz.
Zgodnie z nimi sprzedaż gazet o tej tematyce cały czas rośnie. Większym zainteresowaniem cieszą się także niektóre magazyny dotyczące budowy domów i czysto technicznych zagadnień.

Obecnie najbardziej poczytnym magazynem wnętrzarskim są ?Cztery kąty?. Tylko w przeciągu pierwszego półrocza tego roku sprzedano 90 158 egzemplarzy tego czasopisma. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku, sprzedaż była średnio o 10% niższa. Jeszcze większy wzrost sprzedaży odnotowała gazeta ?M jak Mieszkanie?. W pierwszym półroczu tego roku sprzedaż była aż o 21,7% wyższa niż w 2011 i osiągnęła poziom 50 887 egz. W pierwszej trójce magazynów wnętrzarskich, które cieszą się sporym zainteresowaniem znalazło się także ?Moje Mieszkanie? ze sprzedażą na poziomie 50 798 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 17,5 proc. Gazety, które w zeszłym roku odnotowywały słabszą sprzedaż, sprzedają się gorzej i w tym roku.

Jeśli chodzi o magazyny budowlane, niekwestionowanym liderem w tej kategorii pozostaje ?Murator?. W przeciągu sześciu pierwszych miesięcy tego roku osiągnął on sprzedaż na poziomie 67 278 egzemplarzy, co oznacza dziesięcioprocentowy spadek w porównaniu do ubiegłego roku. Gorzej sprzedaje się też popularny do tej pory ?Majster?. Lepszymi wynikami sprzedaży mogą za to pochwalić się „Ładny Dom” (Agora SA) i „Zbuduj Dom” (Murator SA).

1 Comment on "Magazyny wnętrzarskie dobrze się sprzedają"

  1. In-formatorRules | 12 grudnia, 2012 at 15:04 |

    To i tak myślę, bardzo dobre statystyki – bo przecież wciąż alarmują, że czytamy mało i coraz mniej uważnie.
    Ale coś w tym jest: jak ja np kupuję meble czy http://ogrodosfera.pl/meble-ogrodowe to najpierw przekopuję prasowkę wzdłuż i wszerz, żeby znaleźć najlepsze, najbardziej wytrzymałe itd itd.
    Więc czytam:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.