Łyżworolki i przyjemność jazdy

Jazda na łyżworolkach sportem dla każdego! Wśród nastolatków i starszych osób popularną formą rekreacji jest jazda na łyżworolkach. Jest to idealny sposób na schudnięcie, gdyż szybka jazda na rolkach wymusza większe zużycie energii niż podczas marszu.

Jazda taka poprawia także ogólną wydolność organizmu, korzystnie wpływając na jego kondycję oraz kształtuje zgrabną sylwetkę. Łyżworolki to doskonały sposób na pozbycie się cellulitu, bo jazda na nich spala tkankę tłuszczową głównie w okolicach pośladków i ud.

Aktywizuje ona także mięśnie tułowia. Ważnym aspektem jest fakt, że jazda taka nie obciąża stawów, dzięki czemu może być uprawiana przez osoby starsze i cierpiące na nadwagę. W związku z wieloma korzyściami, płynącymi z jazdy na rolkach, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt sportowy i wprowadzić ten rodzaj aktywności w swój grafik.

Korzyści z jazdy na rolkach

rolki skateJazda na łyżworolkach to sport, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku. Do wyboru jest różnorodny sprzęt sportowy, w zależności od poziomu zaawansowania oraz wymagań. Jazda na rolkach zalicza się do treningu aerobowego, który wzmacnia organizm i poprawia jego ogólną koncycję. Jest doskonałym wyborem dla osób, które pragną schudnąć, wyrzeźbić piękną sylwetkę, pozbyć się cellulitu i ujędrnić ciało.

Godzina jazdy na rolkach to spalenie mniej więcej 400 kcal. Wbrew pozorom rolki aktywizują nie tylko mięśnie dolnych partii ciała, ale także mięśnie grzbietu, klatki piersiowej oraz brzucha, przy okazji nie obciążając stawów i kości. Z tego też powodu jest zalecana osobom otyłym i starszym.

Aktywność tą można podejmować od wczesnej wiosny do późnej jesieni, dotleniając się na świeżym powietrzu.